| Andrei200149 a întrebat:

ma numesc Andrei si am 16 ani, vreau un sfat daca se poate deci sa incepem.
Am o verisoara de 21 ani suntem foarte apropriati unul de celalalt si sincer sa fiu m-am indragostit de ea pur si simplu am fantezi cu ea si ceva imi zice ca si ea ma doreste dar nu stiu sa ii zic sau sa nu ii zic ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| SG1995 a răspuns:

Pe lângă faptul că e imoral și nerecomandat din punct de vedere genetic e și ilegal deci ca atare recomand să treci peste. Uite și eu am fost îndrăgostit de persoana nepotrivită, și nu odată ci de două ori, să zicem că într-un caz una nici n-a aflat că exist pentru că ne-am întâlnit accidental, iar în al doilea caz era o diferență de vârstă de aproape 20 de ani și nu aveam nimic în comun, dar nu asta e ideea ci faptul că cu puțin efort poți trece peste tot disconfortul emoțional care ți-l gândul că nu vei fi cu verișoara ta. Sfatul meu ar fi să mergi la un psiholog, nu de alta dar e mai ușor să treci peste o depresie cu ajutor profesional decât singur, în plus ai nevoie să vorbești cu cineva. Nu îți recomand să-i zici verișoarei tale ce simți dacă vrei să eviți un incest.

9 răspunsuri:
| perezlucia33 a răspuns:

Dacă ai impresia ca și ea te place spune-i ce simti

| mihai69 a răspuns:

Sărut-o pasional și vezi ce reacție are.

| aladin83 a răspuns:

Lasa sa si aleaga si ea un prieten.nu pe tine.

| Andrei200149 explică (pentru mihai69):

Mi-e teama...

| SG1995 a răspuns:

Ce tip de veri sunteți? Nu recomand o relație dacă relație de rudenie nu e de cel puțin gradul 4, adică părinți voștri sunt veri de gradul 3.

| Andrei200149 explică (pentru SG1995):

Suntem de gradul 1...

| floriana132000 a răspuns (pentru Andrei200149):

Nu iti recomand. Dar daca ti se pare misto si iti surade ideea, ok. Dar sa nu afle nimeniwinking

| mihai69 a răspuns (pentru Andrei200149):

Atunci suspină în taină mai departe...

Răspuns utilizator avertizat