| Misa a întrebat:

Buna ma numesc Mihai am si eu o virsta de 16 ani povestea mea incepe asa; la ziua mea de nastere cin o intilneam cu prietenii de clasa si cu vreo dua colege am stat noi am mai vorbit in cerc in timp ce facem frigarui asta acasa la mine cind mam apropiat de colega Daniela o fata draguta pe care am pus ochii pe ia. Noptile de weekend statem cite vtero 2, 3 ore si ma gindeam numai la ia. Iata ca a venit si ziua de luni cind trebuia sa merg merg la scoala clar ca am dat ochii cu ia neam salutat si am inceput cu discuria cu pritenii ceia cu care am petrecut seara nu. A mai trecut o zi dupa in care m-am gandit la ia si nu stiam ce sa-i spun si ce sa fac, stiam ca marefuza, dupa care am vorbit cu o fata de o seama cu mine care traiea cu ia in mahala am rugato sa o intrbe ce simnte ia pentru mine. A intrebato si ia sa priceput ca mie imi place de ia si am pus ochiipe dinsa si a zis ca sa nu pierd timpul de geaba ca fara rost ea vrea sa raminem prieteni buni si alta minic.Normal dupa ce am auzit asta mam intristat rau. A 4 zi deci eu nu locuiesc departe de scoala dimineata aia eram inchis in mine insuti ma intrebau colegii cei cu dispozitia asta le zicioam doar sa ma lase in pace dupa la o lectie am scris un bilet de adio care l-am dat unei colege din spate sal citeasca si sa transmita prietenilor, partintilor si ei sai transmita ca o alta fata n-am mai intilnit ca ia ca ia pentru mine era unica ca m-am saturat sa traiesc asa viata am luat o doza de pastile pe le-am inghitit dupa care ma simteam foatre rau in ziua ceia clar ca colega ma oprit da era tirziu deja le inghiteasem.Am intntrat la lectia sedem ne clintit cu capul pe banca nici la pauze nu iesiam.Sau terminat si lectile am ajuns cu greu acasa eram constient da aveam greturi si ameteli mama ma intebat cei cu mine i-am spus pur si sinplu am dureri de cap m-am dus in camera mea si mam culcat am dormit vreo 8 ore ma sculat pe la vreo ora 21; 00 care avem ameteli dar nu asa puternice. Mi-am pus cartile la obectele care le aveam si mam culcat iarasi pe cind mam sculat dimineata am luat repede ceaiul si am plecat iarasi la scoala nu vream sa vorbesc cu nimeni chiar nici cu prietenii.Ma gindeam ce sa fac ca ma satureasem de viata ziua aia a trecut asa ca pe in vint am plecat acasa cind tata mi-a spus ca la sat la noi o persoana de 21 de ani la injunghiat pe alta de 20 de ani pe care era un prieten nu chiar apropriat da era o persoana buna me inpacam ca doi verisori http://m.protv.md/......n-gat.html am mers la mort si am vazut cit de tare sufera parintii si mia treecut tot cheful de imi lua zilele.Cu Daniela persona ce cred mult in ia inca, am inceput sa vorbesc da ia stia de zilele mele si de biletul de adio si mi-a zis ca prieteni si gata. Una sunt gelos, Dati-mi va rog idei ce pot sa fac sa pot sa optin o relatie cu sensul de o intilnire si nu alceva. Vreu raspunsuri serioase si nu ceva de genul glume.Multumesc mult.Scuzati de greseli.

5 răspunsuri:
| Bogdan1o a răspuns:

In primul rand sa nu mai faci asa ceva niciodata( faza cu pastilele)
apoi vb cu fata, spune-i ce simti pentru ea, asa poate va iesi cu tinewinking bafta

| Dimineata a răspuns:

Daniella e doar o persoana, poate trecatoare, poate nu. Inteleg ca ea acum semnifica mai mult ca oricine pentru tine, dar daca ii spui ceea ce simti pentru ea sau daca ia'i spus si nu vrea mai mult decat o simpla relatie amicala... atunci tu chiar trebuie sa intelegi, si ma mergi mai departe; In niciun fel sa nu mai faci ceea ce vroiai sa faci... Te'ai gandit o secunda la parinti tai, la apropiati tai? Doar pentru ca cineva te respinge nu inseamna ca trebuie sa-ti iei viata,,,, ea merge inainte cu bune sau rele.
Ar trebui sa incerci sa cunosti pe altcineva, cine stie poate o sa ai mai mult noroc.
Bafta!

| Iancuvictor512345 a răspuns:

Da-o mă in mm tu vrei sa te omori pentru o fata? Mai vrei sa te intalnesti si cu ea... Eu iti zic sa incerci sa o uiti si gata

| Misa explică (pentru Iancuvictor512345):

Incerc sa uit da nu mi se primeste(^_^)