| Cookie243 a întrebat:

O sa va rog sa nu judecati, deja sunt speriata si nu am nevoie de cuvinte rele din partea unora.
Stiu ca e o greseala ce s-a intamplat.
Ciclul meu s-a terminat pe data de 12 octombrie, iar pe 16 am facut sex neprotejat...
A durat putin, cateva minute sa zic 3 sau 4? El spune ca nu si-a dat drumul. Si eu am simtit la fel
Sunt sanse sa raman insacinata?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca sangerarea menstruala NU a avut durata mai mare de 5 zile, sau altfel spus atat menstruatia cat si ciclul menstrual a inceput in data de 8 Octombrie, inseamna ca actul sexual a fost intretinut in cea de-a 9-a zi a ciclului menstrual (08.10- 16.10 = 9 zile). De asemenea daca ciclul tau menstrual este de tipul regulat, sau intotdeauna a avut lungimea mai mare de 27 de zile, in acel caz PERIOADA FERTILA a actualului ciclu menstrual a inceput dupa data de 16 Octombrie si in acest caz nici macar teoretic NU se poate forma o sarcina in urma sexului practicat in data de 16 Octombrie chiar si daca arfi ajuns sperma in vagin. In concluzie totul depinde de lungimea ciclului si de tipul acestuia. Nu are absolut nicio importanta sau relevanta durata actului sexual. De asemenea trebuie sa stii pe viitor, ca CICLUL MENSTRUAL incepe odata cu PRIMA ZI DE MENSTRUATIE si NU in ziua in care s-a terminat sengerarea. Multa sanatate!

| Cookie243 explică (pentru corbulalbrosu):

A inceput pe 5 octombrie

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca ciclul a inceput pe 5 oct. iar sexul l-ai avut pe 16 oct (ziua a 12-a), erai deja in perioada fertila.
Daca a existat doar 1 singura partida sexuala, fara sa fii existat o masturbare anterioara, atunci este posibil sa nu fii curs nici o picatura de sperma in vagin.
In orice caz

| Heavenonearth a răspuns:

Nu există sanse să rămâi.

| Cookie243 explică (pentru Heavenonearth):

Cat de sigur?
Daca sunt sanse trebuie sa ii spun mamei mele si nu este cazul sa ii dau aceasta bomba acum.

| Cookie243 explică (pentru Heavenonearth):

Iti multumesc. Cat de sigur/a esti?
Daca sunt sanse va trebui sa ii spun mamei urgent iar ea nu trece printr-o perioada tocmai buna si asta ar da-o total peste cap.

| Ancaclaudia2223 a răspuns:

In momentul in care nu esti sigura nu ai ce face...asteapta o perioada si daca nu simti nimic in neregula cu corpul tau nu zi de ce sa-ti faci griji, dar cel mai bine in acea perioada iti cumperi un test de sarcina ca sa dii sigura. Parerea mea e sa te duci la un specialist