| roxanaroxy848 a întrebat:

Sper sa cititi pana la sfarsit si sa ma ajutati, va rog mult! Deci..am fost la o petrecere..bautura,distractii stiti si voi cum e..si in seara aia s-a intamplat ceva..am avut primul contact sexual pe care nu credeam ca o sa-l am de la aceasta varsta..am 15 ani! M-a luat putin valul si s-a intamplat ce s-a intamplat..problema este ca nu am facut protejat..si atunci nu am bagat de seama dar acum ma tem ca sunt insarcinata.a trecut aproape o luna..ciclul menstrual mi-a venit la timp dar este posibil sa fiu insarcinata si sa-mi vina peste sarcina fara sa-mi dau seama.Ori sunt eu paranoica si mi se pare ca ma doare burta rau si doar mi se pare dar mi-a curs si ceva roz asa sa zic..si din cate stiu sigur e de la sarcina! Regret tot ce s-a intamplat si chiar imi pare rau pentru ca nu vroiam sa se intample asa ceva..si acum sunt nelinistita nu stiu ce sa fac..ma gandesc incontinuu la chestia asta! Va rog sa va ganditi si sa-mi dati un sfat! Multumesc :*!

Răspuns Câştigător
| LittleEndian a răspuns:

Nu trebuie sa iti fie frica, e simplu: mergi la farmacie si in 5 min te lamuresti ca nu esti insarcinata laughing e doar o chestie obsesiva, care se intampla cand iti incepi viata sexuala. Cred ca majoritatea fetelor trec prin asa ceva. Dar ca sa te convingi si sa nu mai stai cu frica-n san, o sa-ti faci testul. S-ar putea ca a doua zi sa-l mai faci o data, ca mna... exista o mica marja de eroare, si vrei sa fii 1000% sigura. Iar apoi o sa te inveti minte sa ai grijawinking Bafta!

25 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

E posibil si sa nu fi si sa fie o dereglare hormonala. De durerile alea nu stiu ce sa zic, le-am avut si eu...clar cu un test de sarcina te poti convinge. Oricum, daca esti insarcinata trebuie sa vorbesti cu mama ta si sa te invete ce sa faci, nu poti lua decizii de una singura. Ar fi prea greu indifefernt de varianta -avort sau nastere- eu sper sa fi ok, si altadata sa ai mai multa grija.

| roxanaroxy848 explică (pentru IsabelaIssa):

Da asa e, ai dreptate, stiu ca am fost neatenta.dar se mai intampla. sper sa fie totul ok..sunt stresata, am o stare de agitatie si teama in acelasi timp..multumesc pentru sfat!

| seby19 a răspuns:

Pai si ti-a placut? Macar sa nu fii dezamagita pana la capat in caz ca esti insarcinata(desi nu esti).
stii ca la varsta ta il poti ameninta pe ala de te-a fraierit ca il dai in judecata. Asta daca vrei sa ii dai panica.

| roxanaroxy848 explică (pentru seby19):

Da stiu ca il pot da in judecatatongue Dar mi-a placut si mie iti dai seama..plus ca sunt de mult timp cu el app 3 ani big grin si pana acum nu am facut-o niciodata..decat atunci in seara cand s-a intamplat.

| SpeciMen a răspuns:

O sa ma gandesc si revin cu un raspuns

| Vix999 a răspuns:

Cazurile in care vine ciclul peste sarcina sunt foarte rare.n-oi fi chiar tu unu din ele. Oricum singura varianta sa te linistesti este sa iti faci in test de sarcina. Desi cel mai indicat este sa mergi la ginecolog : este obligatoriu dupa ce iti incepi viata sexuala. Cu ocazia asta iti spune si daca esti insarcinata si de ce te doare burta si iti poate prescrie si o metoda contraceptiva.

Răspuns utilizator avertizat
| pursisimpluAlex a răspuns:

Dar tu nu sti daca si-a dat drumu in tine sau nu? nu ai simtit? nu l-ai vazut pe el sau erai lesinata de beata si numai stiai de tinehappy

| roxanaroxy848 explică (pentru pursisimpluAlex):

El a zis ca nu si-a dat drumu si nu eram lesinata de beatalaughing eram doar ametita...

| pursisimpluAlex a răspuns (pentru roxanaroxy848):

Am exagerat eu putin blushing pai a zis ca nu si-a dat drumu dar nu si-a dat deloc asta intreb nu ai cum sa nu vezi happy

| teiubescteiubescteiubescteiubescteiubesc a răspuns:

Buna..Nu stiu ce sa zic.Fa un test de sarcina, sau mergi la un ginecolog.Succes :*

| daNN2000 a răspuns:

Fa un test de sarcina si vei afla!

| Doareuuiuiewbiwueee a răspuns:

1.Fa test de sarcina.2. Daca esti insarcinata si nu vrei sa afle parintii arunca'te pe scari si iti pierzi bebeu.

| roxanaroxy848 explică (pentru Doareuuiuiewbiwueee):

rolling on the floor) nu sunt nebuna sa ma arunc pe scari

Răspuns utilizator avertizat
| roxanaroxy848 explică:

Am uitat sa mentionez au trecut 20 de zile de atunci si nu am avut nimic.iar tocmai acum mi-a aparut lichidul ala roz

Răspuns utilizator avertizat
| mihaaaaaaaaa a răspuns:

Buna esti in situatia in care am fost si eu si am tot 15 ani asa eram si eu la inceput dar cel mai bine fa un test de sarcina si ai sa te lamuresti dupa asaam facut si eu... sper sa te ajute

| roxanaroxy848 explică (pentru mihaaaaaaaaa):

Maine ma duc sa i-au un test de sarcina.dar mi-e frica de raspuns:-ss! Multumesc pentru ajutor!

| EffecT3 a răspuns:

Incearca sa faci un test de sarcina daca este afirmativ povestestele parintilor si du-te la un spital si fa avort. Bine stiu e usor de spus dar greu de facut...

| roxanaroxy848 explică (pentru EffecT3):

Daca le spun parintilor ma omoararolling on the floor Nu am cum sa le zic!