| Roxana500 a întrebat:

Bună seara TPU, am şi eu o problemă foarte mare nu mai suport!

Sunt cu un baiat de 2 ani de zile impreună părinţi mei acum 1 an cand au aflat de relatia noastră nu au fost de acord deloc el are 24 ani si eu am 16. ştiu este foarte mare diferenta dar credeti'mă sunt foarte sigură şi ştiu că mă iubeşte şi eu la fel pe el. Problema este că ai meii ştiu că vorbesc şi acum cu el mama chiar este de accord acum şi a inceput să il placă tata nu comenteaza nimic de relatie, dar cand vine vorba de el e tot nervos pe mine debea mai vorbeste cu mine de exemplu saptamana duminică am zis că iesim in oras ieri cand a spus mama de fata cu el ca ieşim noi doi nu a zis nimic tata, acuma seara cand i-am spus din nou a zis ca ce ca nu o sa ma lase si din astea de ce, de ce mereu face aşa, iubitul meu m'ar lua si la el acasa doar că ii este frică că o să aibă probleme cu poliţia pentru ca sunt minoră si părinti mei nu o să fie de acoord niciodată ce pot să fac plang seară de seară şi mă gandesc cand o sa dorm langa el cand o sa fiu cu el si nu o sa mai sufăr din cauza la părinţi. oricum viaţa sex am făcut cu el e primul si ultimul va fi, sunt foarte sigură pe ce vorbesc nu m-a facut niciodată să sufar. Doar părinti mei sunt de vină aici si credeti-mă chiar nu ştiu ce să mai fac m-am săturat de suferinţa pe care o am, eu fac curatenie in casa tot timpul mama nu face si tot nu e multumita nu mai pot credeti-mă vă rog un sfar degeaba vorbesc cu eii ca le-a zis si sora mea ceea mare sa nu se mai bage intre noi sa ma lase decat pe ascuns si tot nu inteleg nu ştiu cum pot aveea o inimă aşa de rea. Eu am o inimă aşa caldă nu seaman pe nici unul din ei mi-e milă de oricee persoană chiar dacă nu cunosc mai ales de cerşătorii tot timpul le dau bani si am ceei 7 ani de acasă vorbesc şi frumos. Mulţumesc mă scuzati dacă am scris gresit si pentru că am scris asa de mult, Dau fundă şi vă doresc o viata frumoasa si niciodata ca viata mea pe care o am cate o data imi vine sa mă omor pentru a nu mai fii pe lumea asta!

Răspuns Câştigător
| SebastianCMT a răspuns:

Din cate am vazut, esti o fata buna, cu suflet bun, care stie ce-i suferinta si posibil sa fii suferit mult din cauza dragoste, te felicit, fete ca tine mai rar! Sfatul meu este sa vorbesti odata serios cu ei si sa le spui ce ai pe suflet, si sa incerci sa le induci toata increderea ta fata de el lor, adica sa ii faci sa inteleaga bine ca tu chiar il iubesti, si ca suferi din cauza asta ca ei se baga in relatia ta, ei sunt asa datorita faptului ca esti fata, si usor de influentat in unele chestii! Isi fac datoria de a te constientiza si a te ferii de pericole, dar mi se par cam duri sad Vorbeste cu ei si va fi bine daca nu, va doresc multa bafta, si succes sa treceti peste impreuna happy

7 răspunsuri:
| florg78 a răspuns:

Scumpa e atat de frumos sa iubesti dar te rog retine un aspect, nimic de pe pamint nu tine vesnic, exact cum spuneau si ceilanti ..la un moment dat va aparea in viata ta, a lui o alta persoana ar fi bine sa fi pregatita pentru asta, e greu de acceptat dar e mai mult decat adevarat.Ai 16 ani, cred ca te-ai grabit putin si cu a face dragoste, e varsta la care dorinta curiopzitatea e mare dar totusi.Infine stiu ca iti ie greu dar incearca sa traiesti frumos aceste clipe, evita sa le dramatizezi,traiestele asa cum poti si bucurate de ele sunt unice,vor mai fi si altele dar nu ca astea,in ce priveste parintii, nu-i judeca iti vor doar binele, te vor cineva, realizata cu o scoala cu un viitor nu doar femeia cuiva, vei intelege tu mai tarziu. Succes

| corbulalbrosu a răspuns:

Te compatimesc si iti inteleg durerea din suflet dar pe parinti nu-i poti acuza in totalitate, ai si tu partea ta de vina. Daca el te iubeste va accepta sa astepte pana devii majora pentru a te putea lua de acasa fara probleme in vederea unirii destinelor voastre.

| Lawliet14 a răspuns:

Sa te sinucizi e pacat mare. Ce anume te deranjeaza pe tine acum? Mama ta l-a acceptat iar tatal tau e putin nervos pe tine? Daca nici impotriva relatiei?

| Roxana500 explică (pentru Lawliet14):

Tata nu spune tine in el eu stiu ca nu ii convine dar credeti-mă eu plec de la scoală ca să ne vedem bine nu in fie care zi cam de 2 ori pe saptămână plec, aşa nu mă lasă să mă văd cu el nu ştiu cum să vă explic dar el nu il aceeptă plus ca eu sunt fata care ramane in casă. niciodată nu am să stau cu eii, chiar să zic doamne să nu se intample asta daca ar fi să mă despart de el decat să stau cu aşa parinti mai bine stau pe stradă jur sunt părinti mei dar cat sufăr din cauza lor numai eu ştiu ii urăsc pentru asta! dacă cu o cană am dat mai tare incepe să tipe mama la mine aşa ceva n-am văzut mă simt in plus in aceeasta casa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu vreau sa fiu rea sau sa îți stric visele.
Dar îți spun cam cum a ajuns lumea in zilele de astăzi. Putin sunt aceia care respecta faza cu el e primul si ultimul.si sa nu uitam ca are 24 De ani...acuș e adult.tu, mai degrabă ești acuș adolescenta.
Plus ca, vei ajunge si la facultate si o sa vezi ca vei cunoaște mii de băieți.
Faza e ca, nu ii poți învinovăți pe părinții tai. Ei fac acest lucru pentru ca ori stiu ce e cu băiatul ori au trecut si eu prin ceva neplăcut la vârstă ta si nu vor sa ti se întâmple si tie același lucru.
Crede ma... după vârstă de 18-25 ani, le vei da dreptate in totalitate si le vei mulțumi.
Chiar daca acum, negam cu toii acest fapt happy

| Dragutza_Gabytza_1991 a răspuns:

Nu te grabi. Ai viata inainte

| toinfinityandbeyond a răspuns:

Iti spun din propria experienta. Sunt cu un baiat de 5 ani si tatal meu inca nu stie de el. Incredibil.dar adevarat. Nu cred ca il intereseaza chiar atat de mult viata mea persoanala, dar cand e vorba de baieti..se schimba la fata. Orice s-ar intampla suntem "fetitele lor". Unui tata ii este mai greu sa accepte ideea ca fata lui umbla cu baieti..mai ales daca iubitul tau e mai mare cu aproape 10 ani. Eu prefer sa nu deschid subiectul despre baieti cand tata e prin preajma. Tot ce face tatal tau nu ii din rautate. vrea tot ce ii mai bun pentru fata lui. Cand o sa ai copilul tau.o sa il intelegi happy