| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara/ziua, TPU.
Am si eu o intrebare. Despre. Dragoste sa zicem happy

Acum 1 luna, in cartierul lui vara-miu, am vazut o fata, mi-a placut de ea de atunci. Din cate am inteles, ea are 11 ani. Eu am 13 jumate. Atunci, acum o luna, se baga in seama cu mine, a venit la mine si am facut conostinta, dupa mi-a spus ca este foarte frumoasa bicicleta (eram pe bicicleta atunci) bun. Azi, am fost la ziua unui prieten de a lui vara-miu. Era si ea acolo. Mi-a spus vara-miu ca se vede ca ma place, in fine, era si ea acolo, cand ne-am intalnit fata in fata, mi-a spus "buna" dar cu un ton din ala, ca si cum simti ca te place, dupa. Cand m-am dus la o masa, s-a asezat langa mine si a inceput sa-mi puna mana pe haina si mi-a spus ca-mi sta bine, ca-i place culoarea bicicletei, se baga cu mine in seama mai mult ca alti baieti, se uita dupa mine. Ce credeti ca ar trebui sa fac in acest caz? Sa-i spun ca o plac? Sa o sarut? Cum ar trebui sa procedez? Sunt la 5-10 km distanta de cartierul unde sta ea, merg de 3-4 ori pe saptamana pe acolo uneori, foarte des de 2 ori. Am vazut ca parintii ei sunt destul de ok, si parintii mei sunt de acord, i-am spus de fata aia. Au spus ca le place de ea. Stiu ca la 11 ani e mica de mine dar. E pe placul meu sa zicem asa laughing Credeti ca ar merge o relatie, cum
Ar trebuii sa procedez?

Cel mai bun raspuns primeste funda. Fara raspunsuri la misto, va rog. E important pentru mine un raspuns destul de ok si explicabil. O seara/zii buna. happy

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Lasă lucrurile să curgă de sine. Important este să continuați să vă vedeți. Poți să îi spui că vrei să vă plimbați, să vă țineți de mână, chestii de astea. Eventual un sărut pe obraz la despărțire, sau din senin, cum simți. Pentru când va veni timpul pentru un sărut pe buze vei simți că își dorește și ea și că aveți amândoi sentimentul acela că nu mai puteți să îl amânați, oricât v-ați străduit. Încearcă să prelungești etapa asta de fluturași cât mai mult, fără să te concentrezi pe a face ceva anume cu ea. Doar să fiți amândoi în același loc, în același timp. E puțin cam mică, dar iubirea nu are vârstă dacă e vorba de ceva pur, adică îmbrățișări și sărutări non sexuale. Încearcă să te concentrezi pe a o cunoaște cât mai bine, pe a o asculta și împărtăși cât mai mult din viața ta, povestindu-i sau trăind anumite lucruri cu ea. Eventual poate vorbind cu părinții puteți petrece mai multe ore împreună, la ea sau la tine. Poate te ajută și ai tăi cu idei cunoscând-o și chiar facilitându-ți niște întâlniri mai deosebite. Poate niște excursii comune ale familiilor voastre. Poți avea niște aliați de nădejde în ei.

| anonim_4396 explică (pentru Bacemi):

Asa voi face, dar treaba cu excursiile. Nu stiu, nu stiu ce vor spune parintiii, avand in vedere ca nu prea au timp ai mei sa mergem undeva, poate doar la ea sau ea la mine, ar fi ok. Si da, nu am de gand sa fac chestii sexuale, e chiar inutil si de prost gust. Doar saruturi si chestii, deocamdata. E varsta mica pentru alea, cu placere pentru funda si mersi pentru raspuns. O zii buna.

| Bacemi a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu mare drag. Succes!

6 răspunsuri:
| Clarity a răspuns:

Eu zic ca prima data ar trebui sa o intrebi daca vrea sa va vedeti singuri nu sa o saruti. Si ai dreptate ii cam mica da daca iti place puteti sa va vedeti doar voi dar un timp ar trebui sa va cunoasteti mai bine inainte sa va sarutati. Sper ca te-am ajutat.

| Emilian65 a răspuns:

Daca voi va placeti, puteti avea o relatie de prietenie.

| cyupaku a răspuns:

Evolutia umanitatii clar exista din moment ce copii de 11 si respectiv 13 ani se gandesc la probleme existentiale ale planetei, dar la unele probleme nu se cere sfatul doar se actioneaza dupa propriul instinct

| Sexykent100 a răspuns:

Eu cred ca daca tu asa simti, atunci asa ar trebui sa si faci. E bine sa faci mereu ceea ce simti mai ales in privinta sentimentelor, si atata timp cat ea te place varsta nu e o problema, asa ca data viitoare cand va vedeti mergi la ea si spune-i ce ai pe inima. Sper ca te-am putut ajuta cumva.