| anonim_4396 a întrebat:

Sunt într-o relație de 7 luni cu un băiat. Totul este perfect, vorbim non stop și tot tacâmul cu o singura excepție care începe sa ma calce pe creier :nu m-a dus niciodată acasă sa ma cunoască părinții. Eu l-am adus și a și ieșit cu noi în oraș și tot însă după 7 luni el nu spune sa ma cheme acasă la el. Toată vara am ieșit, am epuizat cafenelele și tot ce se putea dar vine frigul și normal este sa mergem unul la altul acasă. El nu a mai avut relație, mama lui stie de mine și mereu ii da bani când ieșim sau ii spune sa aiba grija de mine.
Îmi este groaza sa mai abordez subiectul asta. O singura data l-am întrebat dacă mama lui nu e curioasa sa ma cunoască și a dat-o ca ma știe din poza și a schimbat subiectul și din ziua aia asa s-a răcit de mine ca am crezut ca ne despărțim. A zis ca are o perioada și ca nu știe ce e (acum peste 2 luni). Abia ne-am revenit eu nu credeam ca se va mai salva relația. De asta îmi e groaza acum... Nu știu cât sa mai aștept sa vad dacă ma va invita. Pe de o parte as aștepta cât are nevoie sa fie pregătit dar pe alta ma distruge ca nu o face. Eu nu sunt ok sa ieșim o zi pe sapt. și aia sa fie în frig afara ca prostii.
PS avem 23 de ani amândoi

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Ori îi e rușine de ceva de acasă, ori își face cine știe ce filme cu asta. Eu zic că n-are rost să faci certuri și astea din atâta lucru. Cu ce ești mai câștigată că-i cunoști părinții? de el trebuie să fii interesată, nu de ai lui. Contează dacă are planuri de viitor și dacă se vede pe termen lung cu tine, nu dacă îi cunoști părinții. dacă e cazu să fie ceva serios clar o să-i cunoști de te saturi de ei

12 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Halele maica sfanta deja vrei sa te cunoasca masa dupa 7 luni? sunteti tineri dragiilor distrativa, ce daca vine frigul? cafenele sunt deschise si puteti intra inauntru la caldura. deduc ca el sta cu parintii este logic precum apa curge din rau ca nu te va duce la el. gasititi un hotel, motel ceva sa petreceti noaptea impreuna sau mutativa in chiriie

| CristianaMaria a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

I am propus inclusiv sa închiriem ceva ocazional și a zis ca nu poate sa rămână peste noapte ca nu știe ce sa ii zică lu maicasa ca el nu a dormit în viata lui la altcineva. Eu voiam sa ma invite sa ii cunosc părinții, nu sa ma mut la el sau sa dorm la el ci strict sa petrecem timp împreună. Eu pe corona nu ma duc în nici un local în interior. Am problemele mele de sanatate.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru CristianaMaria):

Hopa se pare ca cineva e sclavul mamei, urgent eject si treci la urmatorul, viata e scurta si esti prrea tanara sa asisti la asemenea circ. cautati unu care locuieste singur

| Freya1 a răspuns:

Bun.Intradevar sunt multe semne de întrebare.Atitudinea asta te duce cu gândul că ori te mine si mama lui nu stie sau nu te place,ori are o situație nașpa acasa si ii e jenă, ori are pe altcineva pe care a dus o acasa si de care stie mama lui, ori e un fatalau lipit de fundu mamei.
Într-adevăr ca nu e ok sa presezi omul sa te duca la el acasă, asta nu e neapărat atat de important. Poate oricum nu veti avea niciodata o relație prea apropiată cu ai lui, dar daca nu vrea nici sa închiriat ceva pe motivul ca nu il lasa maicasa la 23 de ani e aiurea. Putea sa iti spuna direct ca sta rau financiar si nu isi permite si sa mergeți la tine mai bine, dar nu sa zică că nu il lasa masa.
Acuma tu poti sa înțelegi ca el e putin poate speriat de o relație serioasa, sau ca are o situație financiară mai precară dar chestiile astea trebuiesc comunicate.Trebuie să îl întrebi direct iar in functie de raspuns trebuie sa iti dai seama ce e la mijloc.

| CristianaMaria a răspuns (pentru Freya1):

Situatie proasta nu are dar locuiește într un apartament cu părinții plus bunicul. Eu nu vreau sa merg la el sa ne culcam, ci doar sa petrecem timp împreună pentru ca el a venit la mine și o a cunoscut pe ai mei, a ieșit și cu mine și mama la pizza etc. E foarte mamos, intr-adevar. Mama lui și acum îl pupa pe frunte și îl ia în brate etc. La mine 3 aceeași situație, suntem mulți acasă și nu am spațiu personal dar repet, eu voiam doar sa stam împreună. Nu vreau sa ma duc prim frig afara toată iarna ca să ne vedem. Deci e mai ok sa nu propune eu sa ma invite la el? Imi e jenă sa preseze eu dar pe de alta parte mi se pare ca deja lungește prea mult asta. Și ba sa, mama lui știe de mine și tatăl lui a trecut pe lângă noi în oraș și m-a văzut împreună cu el afara. Efectiv nu înțeleg... Ma depășește grav și nu știu cum sa abordez situatia

| Freya1 a răspuns (pentru CristianaMaria):

Eu inteleg ce spui, dar trebuie sa te gândesti ca nu poti sa mergi pe capul alor tai sau ai lui.Voi sunteti tineri, aveti nevoie de spatiu si intimitate (nu ma refer la prosti dar mai vorbiti chestii, va mai sarutati) si nu e ok nici pentru voi.
Puteti închiria ceva cum ai spus tu, exista regim hotelier la vreo 50 de lei de pe o zi pe alta unde puteti merge macar o data pe saptamana, pe weekend ca doar tot acolo va e cu cat cheltuiti prin oras, iar restul zilelor daca va vedeti sa mergeți la o cafea sau pe la tine 2, 3 ore ca nu e o tragedie.
Dar o sa iti pun o intrebare mai indiscreta.Voi ati întreținut relații intime până acum?

| CristianaMaria a răspuns (pentru Freya1):

Da dar extrem de greu. Doar cand au plecat ai lui toți de acasă și asta s-a întâmplat doar de 3 ori în cele 7 luni. Alta varianta nu a vrut decât la el. Acum a propus o data sa închiriem ceva dar când a venit vorba sa dormim peste noapte a zis ca nu, ca nu a dormit niciodată la nimeni și nu știe ce sa ii zică mamei lui... Deci pica sa stam pe weekend undeva pentru ca nu știe ce sa ii zică ei... Si nu a mai zis de închiriat deloc deci presupun ca a picat

| Freya1 a răspuns (pentru CristianaMaria):

Nu vreau sa te superi pe mine dar băiatu asta are probleme.
Eu inteleg ca sunt doar 7 luni de relație dar totusi, nu poti sa te temi sa dormi in alta parte înafara de cu mama.Tu nu ai vorbit cu mama lui niciodata sa vezi ce e ineregula cu femeia aia?

| CristianaMaria a răspuns (pentru Freya1):

Tocmai de asta am și postat aici pentru ca sunt disperata ca nu ma prezintă o data mamei lui. Nu, nu am vorbit cu ea niciodată pentru ca el nu ma invita la ei acasă. Noi doar ieșim în oraș... Mama lui știe de mine, știe mereu când ieșim, ii da bani sa îmi plătească consumația etc dar după 7 luni eu încă nu o cunosc și ma dispera treaba asta.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru CristianaMaria):

Bună! Dar voi cum v ati cunoscut? Ce varste aveti voi?

| CristianaMaria a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Avem 23 de ani și ne știm din liceu. Eram în clase paralele

| Crackman a răspuns:

Intreaba l direct ce avea ce face.
De ce nu il intrebi direct.
Se desparte de tine? Sunt 1000 de persoane ce abia asteapta sa intre pe tine. Asa ca fara frica.