| neotech a întrebat:

ajutati-ma va rog sa scap de gelozie ca nu mai pot de suferinta si durere, cu toate ca sunt baiat tare de fire gelozia ma omoara.am 16 ani.sunt cu o fata de mult timp si ne certam in fiecare zi aproape din cauza geloziei mele.eu sunt asa:ca daca iubesc fata apoi sa fie doar a mea, doar cu mine sa vb(din baieti, dar daca vb cu vreo unul atunci de fata cu mine), doar la mine sa se uite, doar eu so ating.sunt ft gelos pe dinsa uneori imi creez niste ginduri ca ea ese cu altul ca il cuprinde pe altul, uneori nici nu cred explicatiilor ei de ce nu a esit cu mine sau de ce nu m-a sunat, etc. ajutati-ma ca gata imi es din minti din cauza geloziei si dragostei.

1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mergi la un psiholog, ai o problema psihica care se poate agrava in timp. In mod sigur in felul asta nu poti avea o relatia normala.