| Itdoesnotmatter a întrebat:

Am fost diagnosticat cu fimoză largă și după 2 săptămâni de tratament cu cremă și ceai de mușețel, doctorul mi-a spus să revin peste 3 luni. Aveți idee în cât timp voi putea avea contact sexual sau dacă e posibil să mi treacă fimoza mai repede?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca poti intretine contacte sexuale daca durerea care apare iti va permite si nu te va durea mult prea tare. Nu este vorba neaparat de posibilitatea sau imposibilitatea de a intretine sau nu contacte sexuale ci de calitatea acestora adica daca si cat de placute si satisfacatoare vor fi acestea. Nimeni nu poate sti si nici macar aprecia/estima de cat timp va fi nevoie ca deschiderea preputiului sa devina suficient de larga incat atat decalotarea car si revenirea preputiului la loc sa se produca usor, fara probleme. In astfel de cazuri perseverenta reprezinta cheia succesului. Sanatate!