| Lannyster_Cersei_1994 a întrebat:

Am inceput sa vorbesc un baiat, este super, ne intelegem bine si este foarte matur. Ideea este ca mie imi este foarte frica sa ma implic din nou, sa incep ceva mai serios..deoarece sunt afectata de unele experiente din trecut, mai ales cu fosti. Iar el a avut o relatie de mai mult de 2 ani, care s-a terminat acum 1 an.
Imi este foarte frica de acest lucru, ca intr-o zi o sa se intoarca la ea. De aceea ma comport si eu destul de rece, chiar daca imi place.
Nu stiu ce sa fac, chiar imi place de el si nu am mai gasit un baiat ca el pana acum. Dar imi este foarte frica. Nu a facut el nimic care sa imi fi declansat aceasta frica, doar simplul fapt ca a avut o relatie atat de lunga ma sperie.
Cum as putea sa scap de aceasta frica, sau sa nu pun atat de mult suflet? Pentru ca eu sunt genul de persoana care se implica foarte mult mai ales sufleteste, ai pe deasupra sunt si foarte sensibila.

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

A ajuns in vaginul tau?

| Lannyster_Cersei_1994 explică (pentru RAY):

Nu

| RAY a răspuns (pentru Lannyster_Cersei_1994):

Pai de asta e asa bun, sa vedem dupa ce ajunge acolo cum va fi

| Lannyster_Cersei_1994 explică (pentru RAY):

Haha
Chiar asa thinking
O sa vedem

| Andreeush a răspuns:

De ce te implici intr-o relatie daca ranile din trecut nu s-au vindecat?
Ar trebui sa iti acorzi un timp sa te pui pe picioare, sa iti revii, inainte de a te implica intr-o noua relatie.
Teama pe care o ai acum te face sa te gandesti la relatia actuala. Ar trebui sa te gandesti ca el a ales sa fie cu tine iar tu trebuie sa inlaturi gandurile negative, temerile tale.

| Emma30555 a răspuns:

Temerile tale nu se justifica. E un lucru bun ca a avut o relație serioasa înainte, asta înseamnă că i place sa se implice, era mai rău dacă nu ar fi avut decât relații de o luna doua, însemna că nu e serios. În plus odată ce se termina o relație o iei de la început. E normal sa ți refaci viata, doar nu ramai singur. Lasă temerile ca nu au legătură cu prezentul. Când cunoști un om o iei de la 0 și mergi înainte

| Goete a răspuns:

Comporta-re rece, asa il ajuti sa se intoarca la cea veche sau sa isi gaseasca alta

| Robert_Beghean_1993 a răspuns:

Un barbat matur cum spui tu si ca a trecut prin relatii de lunga durata, crede-ma sincer ati spun ca acel baiat stie ce vrea de la viata si mai ales de la o femeie.
2 La rand, trebuie sa-l simti daca e sincer cu tine, nu stiu dar eu imi dau seama de femei adica le simt am un spirit de a simti oameni.
Tio spun din propia experienta si eu am avut relti lungi si de 5 ani, care mam intarit mau maturizat am invatat multe din greseli, si acum in momentu de fata altcumva stiu sa intru intr-o relatie.Adica ma refer cum spuneai, ma simt mult mai matur, mult mai pregatit si stiu cumsa gestionez o relatie sa fie frumoasa.
Deci parerea mea, nu toti barbati sunt la fel, daca ai suferit in trecut.
Sunt barbati mturi care stiu ce vor, si dau numa peste femei usoare.
La fel si invers.