| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPUhappyam nevoie de o parere va rog. un tip ma place si vrea sa vorbim mai mult si probabil ar vrea sa fim impreuna.si mie imi place asa ca prieten e de treaba, asculta ce ii spun dar am o problema: eu plac pe altcineva si acel cineva e departe e plecat cu parintii lui in italia.il cunosteam de mai mult timp dar din septembrie vorbim foarte mult.ne placem reciproc si cand va veni in romania ne vom intalni.de abia astept momentul...si stiu in timpul asta nu sunt legata de el pot sa fiu cu altcineva pentru ca mai dureaza pana ne intalnim destul. dar parca nu pot. mi se pare ca fac cv ciudat, ma gandesc la el si nu e corect nici fata de acel tip care ma place dar nu e parca corect sa l astept asa pe el sa refuz pe toata lumea si nici macar nu suntem impreuna pentru ca nu ar avea rost din cauza distantei.sunt in incurcatura. voi ce ati face? funda:X

5 răspunsuri:
| Cristinutzzzza a răspuns:

Pai tipul pe care il vezi ca pe un prieten si iti zice sa fiti impreuna refuzal daca il vezi ca un prieten pentru ca strici o prietenie! Iar in legatura cu cel plecat vb cu el fi fericita asteapta cu nerabdare intalnirea ce va veni insa daca intervine cineva nou in viata ta si iti place de el mai mult decat k prieten incearca sa fi cu el pentru ca deocamdata nu ai obligatie fata de nimeni si oricum asta nu te va opri sa nu mai vb cu tipul pe care il asteptihappy :* funda?

| buturuga a răspuns:

Eu personal i-as explica amicului ca tin la el, insa sentimentele de iubire sunt pentru altcineva, daca tine la tine, va intelegewinking insa exista posibilitatea ca tipul din Italia sa-si fi gasit pe altcineva intre timp. asa ca nu renunta de tot la amicwinking

| misssknow a răspuns:

Nu e corect fata de tine de ce sa astepti pe cineva cand sty ca s-ar putea sa nu ai nicio sansa la el eu zic ca trebuie sa-l uiti si sa incerci sa placi pe altcineva

| clo9ryna a răspuns:

Pai ar trebui sa stai cu acel tip din Romania deoarece pana vine celalalt nu poti sa stai singura si mai ales ca nu esti impreuna cu cel din Italia, daca chiar te place acest tip din Romania eu zic sa stai cu el macar pana vine celalalt :* sper ca te-am ajutat

| alex17xx a răspuns:

Eu mi-as trai viata, pentru ca e frumoasa si timpul nu sta in loc, tu il astepti pe el de geaba, pana va veni el tu pierzi timpul, si cand va veni cine stie daca si cat veti fi impreuna. Spor la agatat:*