| mariusgavril25 a întrebat:

Buna TPU am o prietena ce nu vrea sa faca sex decit o data in luna, i se pare mult si atunci, credeti ca ar trebui sa o las? am discutat cu ea dar tine una si buna ca e multumita asa eu vreau macar 2 zile pe saptamana.

Răspuns Câştigător
| timeea7 a răspuns:

Nu era vorba daca o respecta sau nu.El a cerut parerea noastra daca sa ramana cu ea sau nu.Iar daca s-a gandit la despartire, nu inseamna ca e disperat, ci doar ca isi doreste mai multa...''dragoste''.Si DA, tocmai ca parerea ambilor conteaza in relatie, fata ar putea sa lase de la ea..nu sa fie atat de categorica:''o data pe luna'', fiindca asa vrea ea.ce doreste baiatul nu mai conteaza.O seara placuta!

26 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

E clar ca tu nu tii la fata asta nici cat negru sub unghie, pentru ca daca tineai la ea nu te gandeai la despartire.
Daca vrei un sfat, am sa iti spun sa o lasi. E mai bine pentru amandoi.
Dar tu ar trebui sa fii cel care ia astfel de decizii.

| timeea7 a răspuns:

Vad aici multe pareri cum ar fi''daca te gandesti la despartire nu o iubesti..bla bla''..haide-ti sa fim seriosi acuma.Sunt curioasa cati baieti ar ramane cu o asemenea fata.1 data pe luna?straight face..As intelege daca ar fi virgina si ar trebui baiatul sa o astepte pana e pregatita.Dar asa? Care e motivul? ...Eu zic ca sunt 2 variante:1.nu te iubeste(nu este atrasa de tine sau 2. iubita ta este frigida!

Eu zic sa faci in continuare ceea ce simti. Fete exista!

| Giulia97Anna a răspuns (pentru timeea7):

Esti o idioata, asta am dedus din raspunsul tau :/

| timeea7 a răspuns (pentru Giulia97Anna):

...zise o fatuca de 16 ani sau cat ai, care nu are nici un habar despre ce e viata sau ce e o relatie
Dar ma rog, cum ai dedus tu ca sunt eu idioata? Sunt tare curioasa

| Giulia97Anna a răspuns (pentru timeea7):

Intr-o relatie e chiar asa de important sexul? Ce dracu? Sau pentru tine este, ca sa inteleg.Si nu sunt chiar asa de mica, sa zici mersi ca nu ti-a comentat o fetita de 12 ani, si da am 16 in iunie fac 17, chiar asa o "fatuca"par?, si citez "Vad aici multe pareri cum ar fi''daca te gandesti la despartire nu o iubesti..bla bla''..haide-ti sa fim seriosi acuma.Sunt curioasa cati baieti ar ramane cu o asemenea fata.1 data pe luna?", tu te auzi ce spui?

| timeea7 a răspuns (pentru Giulia97Anna):

Deci, sa incepem cu inceputul.DA intr-o relatie este important sexul.e important pentru mine, e important pentru toti.Cand o sa ai si tu o relatie de cativa ani, nu de cateva zile, o sa vezi singura cat de important e.Nu e singurul lucru important DAR E important si el.In al doilea rand pentru mine esti mica..nici macar nu esti majora si intrii in cotradictii cu mine.Stiu eu ce vorbesc crede-ma, ca sunt trecuta cu ani buni de varsta majoratului.
Apoi incepi sa ma citezi... Draguta, cand esti intr-o relatie serioasa nu poti sa spui fara nici un MOTIV ca faci sex doar o data pe luna.Ce e asta? Adica daca iubitul te iubeste si vrea sa faca dragoste cu tine, tu ii spui ``asteapta pana luna viitoare``..serios? dupa parerea ta e ok? Apoi se mira fata daca o inseala sau o paraseste. Daca intrii intr-o relatie serioasa, trebuie sa stii ca trebuie sa fii pregatit pentru multe lucruri.Nu te pune nimeni sa intrii intr-o relatie sau sa iti incepi viata sexuala daca nu esti pregatita.Din pacate o gramada de minore isi incep viata sexuala, apoi tot se plang.Cine le pune? Sa astepte pana sunt pregatite si apoi crede-ma ca vor face sex din placere cu iubitul lor..nu constranse.Si DA...nu stiu care baiat ar ramane.adica daca au o relatie serioasa TREBUIE sa fie ca atare.Nu sa vina ea cu figuri.Nu a obligat-o nimeni.Si da ma aud ce spun si tot ceea ce spun e foarte adevarat, poti intreba pe orice persoana matura.REPET,MATURA,nu copii de 12, 13, 14, 15, 16 etc.Cand o sa cresti si o sa te maturizezi, o sa vezi ca am avut dreptate.Pana atunci nu intra in contradictii in subiecte despre care nu sti absolut NIMIC.Nu te condamn ca nu sti, nici eu nu stiam, dar nici nu ma implicam in asemenea subiecte daca eram paralela.La 16 ani sexul nu era o prioritate pentru mine. Dupa 18 ani, atunci DA.iN CONZLUZIE, atunci sa ma faci pe mine idioata cand ai varsta, maturitatea si experienta necesara..Pana atunci vezi-ti de scoala! O seara frumoasa

| Giulia97Anna a răspuns (pentru timeea7):

Poate ai dreptate, dar aici e si vina mea, ma reped imediat la cineva fara sa gandesc ce spun, imi cer scuze.

| timeea7 a răspuns (pentru Giulia97Anna):

E ok.Dar invata sa nu te mai implici in subiecte despre care nu sti nimic, mai ales sa fii si tare in gura.Se accepa scuzele!

| Dariusuu a răspuns:

Dacă o iubeşti respectă-i decizia, dacă nu poţi pleca.

E cel mai bun lucru pe care-l poţi face.

| MineIsLikeABridge a răspuns (pentru Dariusuu):

Ba nu te supara, dar raspunsul tau e tampit ca dracu, dc nu se craceste aia mai des, fiindca toata lumea stie ca barbati au cu 75% mai multa pofta big grin

| MineIsLikeABridge a răspuns (pentru Dariusuu):

Ba, daca o iubesti calumea stai cu ea si demonstreazai ca nu e ceva gresit sa faci sex, am dat si eu peste multe care erau posedate de gandul: ce o sa zica mama? ce o sa zica tata? si eu le ziceam pai esti cu mine nu cu parinti tai, cu mine vei avea un viitor nu cu ei si atuncea ma paraseau, fiindca pur si simplu ele voiam mai mult sa fie copile. Eu fac sex in fiecare noapte, cand pot, cand am cu cine sau chiar si de 2 ori pe zi, am dat numai peste pofticioase timide laughing deci stai cu ea si convingeo ca nu e gresit, dar daca nu o iubesti ca pe mama copiilor tai, laso in amaru ei sa o **** tacso daca asta vrea ea

| Dariusuu a răspuns (pentru MineIsLikeABridge):

Ce vină am eu că tu cu el sunteţi 2 disperaţi?

Hai mă pe bune...

| timeea7 a răspuns (pentru Dariusuu):

Scuza-ma ca intervin, dar eu nu cred ca daca iti doresti sa faci dragoste cu persoana iubita mai des decat o data pe luna, esti disperat!

| MineIsLikeABridge a răspuns (pentru Dariusuu):

Disperat? Ala o face o data pe luna...

| Dariusuu a răspuns (pentru timeea7):

Tipa făcea sex pentru că atunci vrea.De ce să nu o respecte?

Ambii parteneri trebuie să fie de acord!

O zi perfectă îţi doresc.

| timeea7 a răspuns (pentru Dariusuu):

Nu era vorba daca o respecta sau nu.El a cerut parerea noastra daca sa ramana cu ea sau nu.Iar daca s-a gandit la despartire, nu inseamna ca e disperat, ci doar ca isi doreste mai multa...''dragoste''.Si DA, tocmai ca parerea ambilor conteaza in relatie, fata ar putea sa lase de la ea..nu sa fie atat de categorica:''o data pe luna'', fiindca asa vrea ea.ce doreste baiatul nu mai conteaza.O seara placuta!

| Alcyon a răspuns:

Mi se pare ciudat. Poate ca nu stii tu cum s-o faci sa se simta bine in pat.

| mariusgavril25 explică (pentru Alcyon):

Sunt o persoana dezinhibata cu initiative si mereu cu ceva nou imi plac mereu lucruri noi nu poti sa explici la cineva de n ori dac nu vrea nu poti obliga mai sunt fete cred care vor cu adevarat sa traiasca din plin senzatii si placeri fara limite si cu vorbarie putina

| SefaTa97 a răspuns:

Buna.
Ma gandesc ca fata e la inceputul vietii sexuale.
Nu trebuie sa o fortezi sau sa-i ceri sex.
Consider ca cel mai bine e sa discuti cu ea si sa o intrebi daca are vreo problema, sau sa iti expilice de ce nu vrea. Ii poti aduce argumente in care ii spui ca ai nevoie macar o data pe saptamana!
Pana la urma e bine si o data pe lunahappy.

| FoundYouLover a răspuns:

Poate are pe altcineva.

| MetalHead04 a răspuns:

Poate o doare, poat nu se simte bine cu tine in pat, ar trebui sa ii spui de 2 ori pe luna si nu stiu dupa ce se va obisnui cred ca va vrea si ea mai desthinking

| TwiXXXie a răspuns:

Eu zic ca esti cam disperat dupa sex, las-o mai moale nu mai stresa fata tongue

| mariusgavril25 explică (pentru TwiXXXie):

Disperat dupa sex? asa crezi? te contrazic sa ai un prieten sau prietena sa nu te atinga o luna intreaga inseamna ca? da raspunsul tu mai departe poate le sti pe toate.

| alinaiuliana89 a răspuns:

Eu iti zic din propria experienta s-ar putea sa aiba probleme fata de sanatate raceala, etc, sau s-o doara e o chestie si atunci trebuie sa mearga la doctor sa vada ce are, daca nu are nimic, poate n-are ea chef, asa sunt fetele uneori au uneori nu, nu sunt ca baietii tot timpu, dar o data pe luna e exagerat ori nu ii place sa faca, si dupa intuitia mea cred ca asta e, vrea sa faceti o data pe luna adica cred ca si de teama sa nu o parasesti, ca daca ar fi dupa ea nu a-ti mai face deloc banuiesc, vorbeste deschis cu ea si intreab-o sincer si asigur-o ca nu o sa te superi sa iti spuna daca exista cumva posibilitatea sa nu ii placa, macar incearca big grin n-ai nimic de pierdut poti incerca sa intelegi un om, daca asa e felul ei nu spun sa te desparti de ea spun sa decizionezi ce e mai bine pentru tine big grin asa sfaturi iti pot da 100 tot ca tine o sa faci, bafta

| FeriFerika a răspuns:

Cred ca vrea sa o termine cu tine frate, altfel nu imi explic n-am mai auzit asa ceva :O nu sau terminat femeilewinking

| Haker007 a răspuns:

Intreab-o: vrei sa te sarut sau sa te ***. =D Laso frate ce sau terminat fetele de pe Pamint sau ce!

| Iulia-Stefania_Artene_2002 a răspuns:

Eu zic sa o lasi