| Аℓℓi a întrebat:

Am o problema: Deci.mie imi placea de un baiat iar prietena mea cea mai buna stiehappy.Dar baiatul acela a intrebat-o pe prietena mea(adina)... daca vrea sa fie cu el.iar Adina i-a zis ca se mai gandeste si mi-a spus mie iar eu pentru ca mi-am dat seama ca si ea il place i-am zis ca nu-mi mai place de el ca sa poata ea sa fie fericita cu el.Ea a aflat ca am mintit-o si acum vrea sa se desparta de el iar eu nu o las pentru ca se iubesc.
Nu stiu ce sa fac!
Ajutor va rog!
Fundapuppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| Cryssu17 a răspuns:

In primul rand, eu pentru iubire as renunta la prieteni.Sentimentul de iubire e unic, e pur.Doar persoana pe care o iubesti te poate face sa te simti ca plutesti, ca esti fericita.Deci daca ei se iubesc,prietena ta este atat de puternica si de pregatita in viata ca sa poata renunta la o persoana pe care o iubeste? Eu nu cred ca se iubesc,poate sunt atasati unul de altul dar nu e vorba de iubire. Daca baiatul ala a intrebat-o pe prietena ta prima oara,inseamna ca pe ea o placea,da stiu poate doare dar asta e adevarul. Discuta cu ea si spune-i "Adina,daca tu te desparti de el,nu rezolvi nimic pentru ca el oricum nu va fi cu mine ca nu ma place,si nu-l vei avea nici eu nici tu,n-are niciun rost,plus ca eu nu ma supar,vreau sa fiti fericiti,iar daca te desparti de el ma voi supara eu tare pe tine".Tii mortis sa o tii langa el? Depinde care din voi chiar tine la el, si mai important este la cine tine el dintre voi doua. Daca n-are rost, nu fi suparata ca mai sunt baieti, si spune-i prietenei tale "doar l-am placut, ca si aspect, mai sunt 4346 de baieti frumosi in lumea asta, te rog calmeaza-te ca mi-a trecut de el".Ai grija ce faci!

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Vibrations a răspuns:

Menage-a-trois

| LoveDedy a răspuns:

Pai daca se iubesc chiar ar trebui sa ii lasi sa fie impreuna. Adica daca tu nu ai putut fii macar ea sa poata! stiu ca este cam creu sa faci asta da trebuie sa incerci! ..Si o sa vezi si alti baieti mai draguti! Mult succes:*