| mimii2 a întrebat:

Am si eu nevoie de un sfat. Acum cateva luni am cunoscut un baiat care m-a ajutat foarte mult sa uit de fostul prieten.Am ajuns sa tin foarte mult la el deoarece este un baiat foarte de treaba si ne intelegeam foarte bine. Dintr-o prostie, eu am pus capat relatiei si acum regret foarte mult. I-am spus ca imi pare rau si ca tin foarte mult la el si daca vrea sa ma primeasca in viata lui din nou.Ne-am intalnit, am discutat si mi-a spus sa ma gandesc mai bine si sa mai asteptam putin pana se intoarce el acasa(el fiind plecat in vizita la verisorii lui, 10 zile)..imi este foarte greu fara el chiar daca nu am avut o relatie tocmai perfecta si ma suparam din multe lucruri eu tot sper ca el se va schimba cat de putin..eu sunt o fire orgolioasa si nu stiu daca sa il mai caut, sa il las pe el sa o faca(mi-e frica sa nu par disperata).mie-e greu sa stiu ca el se distreaza si eu stau aici suparata..nici nu stiu ce decizie sa iau. Orice sfat ma ajuta.Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| h3r a răspuns:

Tu l-ai lasat, tu il cauti. Agata-te de ideea ca te-a lasat sa decizi, nu a zis ca nu mai vrea nimic. Apreciaza momentan asta. Cauta-l, arata-i ca nu l-ai uitat si ca vrei ceva mai mult. Cand o sa vina acasa, intalneste-te cu el si vorbiti despre tot. Lamuriti orice!
Daca tu esti prea orgolioasa, o sa strici tot. Trebuie sa mai lasi si de la tine. Nu l-ai pretuit la timp, acum nu te gandi ca el se distreaza si ca tu stai suparata, e un fel de "consecinta".
Daca el inca are sentimente pentru tine, atunci o sa te ierte. Sper sa o faca, iar tu sa ai grija altadata!
Iti doresc sa fii mai atenta la ce decizie iei data viitoare, sa ai grija de relatie iar el sa te iubeasca si sa te respecte.

Take care!

| mimii2 explică (pentru h3r):

Iti multumesc mult!

| h3r a răspuns (pentru mimii2):

N-ai pentru ce.
Ma bucur ca iti sunt de folos sfaturile mele.

Take care!

4 răspunsuri:
| Clarity a răspuns:

Incearca si u sa te distrezi putin, faptul ca stai in casa suparata te face sa fii disperata, gandeste-te ca ce va fi va fi, si eu am patit asta, si oricat de mult am ajuns sa tin la el, tot nu a fost 'the one'.
Tu stii mai bine ce simti de fapt pentru el, dar nu uita ce trebuie sa fie a tau e acolo, si nimeni nu ti-l poate lua. Cum se spune de obicei ce ii a tau e pus deopartewinking.
Incearca si tu sa nu te mai gandesti asa de mult la el, sa te obisnuiesti in caz ca nu va fi, da sigur va fi binewinking

| anonymus07 a răspuns:

Din moment ce i-ai cerut sa te primeasca iarasi in viata lui clar nu mai are rost sa faci pe orgolioasa. El este constient de faptul ca tu il vrei, asa ca mai bine renunta la orgoliu si cauta-l tu pe el deoarece "nu vine moara la sac ci sacul la moara". Orgoliul nu isi are locul intr-o relatie, asta desigur daca va iubiti si nu va prostiti cu tot felul de copilarii. Succes!