| Andreeeaaaa1429 a întrebat:

Buna,TPU.Am si eu o intrebare,nu inteleg cum sta treaba cu ovulatia, cand are loc?

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Când nu te aștepți sau când n-ar trebui... din păcate.
Majoritatea dintre voi așa ați venit pe lume. tongue

Răspuns utilizator avertizat
| somebodythatiusedtoknow a răspuns:

Salut. Ovulatia poate fi calculata incepand cu ultima zi a menstrei sau calculand 12-16 zile pana la urmatoarea menstruatie. Pentru ati putea calcula ovulatia, trebuie sa stii cat are ciclul tau menstrual. De exemplu, la un ciclu de 28 de zile ovulatia are loc la aproximativ 14 zile dupa inceperea ciclului menstrual. Daca nu reusesti sa o calculezi tu, vezi ca exista diverse site-uri care o fac pentru tine

| Andreeeaaaa1429 explică (pentru somebodythatiusedtoknow):

Cum la un ciclu de 28 de zile? ..chiar nu inteleg

| somebodythatiusedtoknow a răspuns (pentru Andreeeaaaa1429):

Pentru a afla câte zile are ciclul tău menstrual trebuie să numeri zilele de la începutul menstruaţiei, care reprezintă prima zi a ciclului menstrual, până la ziua de dinaintea următoarei menstruaţii, care reprezintă ultima zi a ciclului menstrual. Astfel aflii cat dureaza