| florin_1757 a întrebat:

am si eu o problemasad m am culcat cu prietena mea de vreo cateva ori dar...totusi pe ea o doaresad nu stiu sigur daca inca mai e sau nu virgina pentru ca nu a curs niciodata sange. de ce? sad Ea are 17 ani iar eu 18...nu stiu ce sa facsad ne puteti da nuste sfaturi? multumesc!

9 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Nu e obligatoriu sa curga sange.Himenul acela se poate rupe si din alte motive sau se poate sa nu se rupa niciodata.

| gigiro a răspuns:

A fost virgina! Folositi creme speciale, pana la disparitia durerii! Himenul are tendinta de a se reface, de aceea o doare dar si pentru faptul ca faceti sex rar.

| SweetCandy a răspuns:

Daca ati facut sex nu mai e virgina, chiar daca nu ia curs sange, probabil a avut himenul elastic si d'asta nu a a curs.
E normal sa o doara la inceput, insa cu timpul durerea se va transforma in placerewinking Nu va faceti griji, asa se intampla tuturor fetelor.
Un sfat ar fi ca poreludiul sa fie mai lung pentru ca durerea ei sa fie mai mica, si poate treuie sa fii putin mai tandruwinking

Succes si nu uitati de protectie!

| BlueHusky a răspuns:

+1elena
Lubrifiant, crema +++++ foreplay

| Bibutzu a răspuns:

SA STI CA : la unele femei(fete) chiar daca sunt dezvirginate nu le curge sange asta e si o problema de cuplu grava iubitu/ sotu crezand ca ele nau fost virgine. pe scurt s-ar putea sa fie dezvirginate numai ca nu ia curs sange. mai incerkati si voi. cu ceva mai mult talent!winking

| Anablondyi a răspuns:

Nu e nicio problema.asta e mai incercatiwinking pentru ca posibil sa fie inca virgina pentru ca himenul este altfel la fiecare fata in parte. poate la pr ta este mai elastic si se rupe mai greu sad asa ca e normal sa o doara dar ce bine e sa faci sex si sa stii ca nu o dezvirginezi pe fata, right?laughing totul e perfect :X

| elenaA_9063 a răspuns:

Eu de exemplu n-am sangerat cand am facut pentru prima oara sex, desi himenul se rupsese. Faza cu sangeratul nu e obligatorie, asa ca sa fii sigur ca nu mai e virgina daca ati avut contact sexual vaginal.
Ori poseda un himen elastic si nu s-a rupt inca si d-aia o deranjeaza, ori nu se excita suficient ca vaginul sa fie destul de lubrifiat, ori are o infectie locala care ii creeaza o anumita sensibilitate la contact sexual...
Data viitoare cand va mai "intalniti" incearca sa folosesti un lubrifiant inainte de penetrare (iti ungi nitel barbatia cu lubrifiant chiar si peste prezervativ daca folositi). Recomand Durex Play pentru ca este pe baza de apa, nu irita si nici nu are miros.
Daca si asa se plange ca o doare, incearca s-o convingi sa mearga la un ginecolog, pentru ca nu e normal sa o doara.

| ElectricChapel a răspuns:

Daca ai facut sex vaginal cu ea inseamna cu nu mai este virgina. Chiar daca a curs sau nu sange, tot nu mai este virgina. Nu conteaza acest detaliu. Stiu ca multa lume crede ca daca faci sex si folosesti prezervativ, persoana s-ar putea sa nu se dezvirgineze, dar este decat o prostie acest lucru. Si da. Este normal sa o doara. Inseamna ca a fost virgina... E logic, nu? Sarbatori fericite si tie si prietenei tale.

| FytzZaA a răspuns:

E foarte normal...nu te preocupa pentru ca vaginul prietenei tale este mai stramt. d'asta nici nu curge sange. da`o doare.si daca spui ca ai facut sex de mai multe ori cu ea inseamna ca nu mai e virginawinking. sarbatori ferikite:*