| rolandfr8x a întrebat:

Fratilor ajutati-ma m-am culcat cu prietena mea si ea mi-a zis ca e virgina ok... a venit ziua am intrat in ea da sange deloc si zicea ca o doare....acuma ce sa cred? Ajutati-ma cu raspunsuri si sfaturi

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Doar tu ştii exact ce şi cum :)

Oricum, este posibil să fi fost virgină!

Din moment ce ai penetrat-o, cel mai probabil, himenul s-a RUPT ( parţial sau total ), chiar dacă NU a curs sânge.

La cel puţin 20 % dintre fetele virgine ( alte surse indică cam 43 %, vezi linkul http://sanatate.bzi.ro/......-stii-3657 ) NU le curge sânge DELOC în momentul deflorării.

Poate fi vorba şi de un himen elastic, dar sunt cazuri RARE ( maxim 3-5 % )...

Sau, poate fi vorba de o deflorare parţială ( rupere parţială a himenului ) şi la următoarele 1-2 contacte sexuale este posibilă sângerarea.

Vezi alte detalii la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Toate cele bune.

9 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Nu rreau sa te jignesc dar probabil a ramas inca virgina.
Este posibil ca himenul iei sa ramana inca intact!
Intereseaza te mai bine si ai sa vezi ca am dreptate!
Iar 2: probabil te a mintit ca i virgina!

| Alcyon a răspuns:

Cred c-am vazut intrebarea asta de n ori. Nu e musai sa sangereze. Sunt femei cu himenul elastic (adica himenul lor nu se rupe). Si mai sunt femei care se masturbeaza si-si rup himenul singure. In cazul de fata, nu ai ce face. Trebuie s-o crezi pe cuvant.

Răspuns utilizator avertizat
| Valleria a răspuns:

Probabil ca nu era virgina, dar asta nu inseamna ca s-a culcat cu altcineva. Poate s-a dezvirginat cind se masturba.

| vladutzaM a răspuns:

Nu la toate fetele curge singe, sau mai e si posibil sa nu o dizvirginat.

| EuS200 a răspuns:

Sunt cazuri in care sangerarea sa fie absenta cand o dezvirginezi..sunt mai rare, dar exista. Daca incredere in ea, o crezi si nu mai dezbati subiectul asta. Insa daca esti cu adevart nelamurit ii ceri sa iti zica adevarul si porti o discutie deschisa cu ea.

| aalessyaaaMk a răspuns:

big grin atunci nu-i vrigina, wa te-a fraierit fata... daca o iubesti o intelegi

| Silviu-Ionut_Chiparatu-Sandu_1993 a răspuns:

Mai incearca odata, si verifica de urme de sange pe prezervativ. Si da, este posibil ca himenul ei sa nu se fi rupt, sa fie mai elastic decat la alte fete. Dupa asta tu decizi daca te-a mintit sau nu.