| baiatcustil a întrebat:

Buna TPU... Aseara am "agatat o tipa pe facebook" (o stiam din vedere de mai mult timp ), si am intrat in discutie, mi-a dat numarul de telefon, mi-a spus ca e singura etc... si azi vreau sa o sun sa mai vb. Intrebarea mea este " Ce sa vorbim " adica stiu ca e ceva stupid, dar chiar nu stiu ce subiecte sa abordez!
Dau funda
!

Răspuns Câştigător
| Clarity a răspuns:

Stiu ca esti stresat, toata lumea se streseaza cand vine de chestii wai da daca nu avem ce sa vorbim. Nu te stresa ca totul o sa fie bine, is o mie de subiecte, tot ce e posibil poti sa vorbesti, despre caine, despre familie, despre scoala, despre oameni, despre mancaruri, despre muzica, nu conteaza ce vorbiti conteaza sa va dati cu parerea asupra unui subiect si sa va simtiti bine.
Nu te mai stresa, totul o sa vina de la sine, ai sa vezi, si mai bine dai o intalnire intr-un parc, nu la suc, ca acolo o sa te blochezi si o sa stai doar uitandu-te la pahar, totul o sa fie binewinking.

2 răspunsuri:
| love10andra a răspuns:

Pai...eu sunt fata si stiu ce as vrea sa vorbesc cu un baiat la tel.O poti intreba ce studii are, iar daca vezi ca se plictiseste sau nu-i place acest subiect.Zii ceva din inima, ce-ti vine tie.Fii inventiv..ca noua, fetelor asa ne place! Intreab-o daca a mai avut o relatie seroiasa pana acum cat, a durat acea relatie.Vezi cum gandeste zii si tu probleme din viata ta...nu chiar grave si cere-i parerea, vezi cum gandeste si vezi daca va poriviti.
Sper ca te-am ajutat!winkinghappy
Daca mai ai intrebari lasa-mi un mesaj.
Baftaa!winkinghappy

| h3r a răspuns:

Buna.
Cu siguranta o sa treci cu brio peste partea introductiva.
Nu iti trebuie prea multe subiecte de abordat, mai ales ca va cunoasteti de putin timp si e prima convorbire la telefon.
Ii poti spune ca te bucuri de faptul ca ai cunoscut-o, ca ati ajuns sa vorbiti... poate daca nu e prea timida, o sa vina si ea cu idei. Nu-ti face griji, toate vin pe moment. Poti face cateva glume, ca nu strica. Intr-un final ca sa inchei fara emotii ii spui frumos ca ti-a facut placere si ca bineinteles daca ea mai vrea, o sa tineti legatura...
O sa te descurci, nu-ti te ingrijora.

Take care si succes cu noua cucerire!