| faceyahoo a întrebat:

Aud pustii astia pe aici ca le vin lichid pe l 12 ani si se intreb daca contin spermatozoizi. M`au facut curiosi. Pot lasa o femeie insarcinata? Cu ``lichidul acela? Dau si funda

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

NU,e lichid seminal, cel fara de care spermatozoizii nu pot supravietui.
Organismul se pregateste pentru momentul in care va putea produce inclusiv spermatozoizi.
Deci, raspunsul la intrebarea ta este ca o sarcina e imposibila.

3 răspunsuri:
| florinmsp a răspuns:

Depinde(la 12 ani nu cred). Daca baiatu se masturbeaza si dupa se duce si face sex chiar si dupa 2 zile exista posibilitatea de a o lasa insarcinata deoarece inca mai sunt spermatozoizi pe canal.Dar cea mai mare sansa este sa faci sex protejat si imediat dupa sa faci fara prezervativ sau de ambele dati fara protectie.Nu este doar parerea mea este un fapt spus de doctori.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.Acel lichid este lubrifiant, nu contine spermatozoizi.Numai bine.

| neolin a răspuns:

Nu este un simplu lichid seminal care nu contine spermatozoizi.