| noname12344321 a întrebat:

Imi cam place de un baiat cu care cred ca ma inteleg destul de bine.Totul a inceput intr-o seara cand am fost la un spectacol cu dansurile populare( in fine) si m-a pus pereche cu el. El e putin mai inalt decat mine.La un momentdat a trebuit sa ne luam in brate la o sarba... iar eu ma uitam in sus la el iar el imi zambea asa de frumos si se uita in ochii mei si radeam si ne intelegeam bine.Cand am plecat s-a inimerit sa stam chiar noi pe acelasi loc in autobuz.Acelasi lucru s-a intamplat si atunci. Apoi peste 2 saptamani ma plimbam prin parc cu o colega si el era cu colegii lui si se tinea de ana cu o fata pe care o cunosc. Cand i-am vazut imi dadusera lacrimile( fata aceea m-a intrebat ce am patit dar nu am vrut sa ii zic) Am un sentiment foarte ciudat in mine si mereu cand sunt cu el ma simt bine dar totusi ma gandesc ca el e cu alta fata...Acum nici nu mai stiu daca il mai iubesc! Voi ce parere aveti? Rog seriozitate

Răspuns Câştigător
| Annim a răspuns:

Hmm simplu sentiment : GELOZIE baby.
tu doar nu te intilnea-i cu el, nu ai de ce sa plingi, nu te-a inselat cu alta...
te-ai indragostit
Pur si simplu, intrerupe contactele cu el nu-l suna, nu vorbi des, si il vei uita happy BYE

3 răspunsuri:
| Rogzane a răspuns:

Eu zic ca daca baiatul ala are prietena e mai bine sa te dai deoparte. Nu e singurul baiat de pe planeta, asa ca sunt pesti in balta cum s-ar spune, adica ai de unde alege. Daca te-ai implica si mai mult ar fi aproape sigur ca vei suferi. Baietii sunt mai altfel decat fetele, ei nu se indragostesc asa de usor si in plus le mai place sa si flirteze asa ca trebuie sa fii un pic mai greu de cucerit. O sa iti gasesti un baiat pe masura ta, sunt convinsa, deci nu dispera. Bafta!

| Alwaysandforever a răspuns:

Pai eu cred ca ar trebui sa il intrebi daca simte ceva pentru tine happy si daca o sa zica ca sunteti doar prieteni te sfatuiesc sa nu renunti. Funda?love struck

| Antunis a răspuns:

E normal sa te simti bine cand esti cu el! Pentru ca te atrage, il iubesti, dar tu uite daca acea fata cu care se tinea de mana este pritena lui incearca sa treci peste! Pana la urma nu s-a intamplat nimic intre voi! Gandeste ca a fost doar un dans frumos cu un amic!