| anonim_4396 a întrebat:

imi place o fata foarte mult,i-am zis asta si ea mi-a zis ca ma place,dar cand am batut apropoul sa fim prieteni a zis ca inca nu, dar nu se stie niciodata.Eu desi incerc sa ma bag inseama cu ea ii trimit mesaje,de fiecare data cand are treaba si zice vb mai tarziu,ori nu imi mai da mesaj niciodata,trebuie sa ii dau eu ca prostu, ori daca imi da imi da dupa vreo 10 ore, asa a facut de fiecare data.Intrebarea mea este; ce ar trebui sa fac tinand cont ca eu chiar o iubesc pe fata asta,adica ma gandesc mai tot timpul la ea si cand nu imi da mesaj mi-e ciuda, de parca nu ar vrea sa vorbeasca cu mine sau o plictisesc.Va rog frumos ajutati-ma,ca sa stiu incerc sa o uit sau nu, mi se pare ca o doare in cot de mine.

Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Arata-i ca o placi, din cand in cand ofera-i cate o floare, cere-i permisiunea de a o conduce acasa.Sa n-o sacai mereu, adica prea des cu mesaje sau telefoane. Daca fata e dintre cele care se ocupa cu invatatul, inseamna ca e preocupata de viitorul ei, iar cineva prea insistent ar deranja-o.Multe relatii se distrug foarte repede, pentru ca unul din cei doi devine o povara pentru celalalt.Pate te va accepta daca ai convinge-o ca nu-i vei solicita mai mult timp decat iti poate oferi.

8 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Daca ti-a spus ca te place si inca spune ca nu e momentul, inseamna ca vrea de la tine un anumit comportament, cel actual nefiindu-i prea pe plac. Poate pari prea insistent, prea posesiv, iar ei nu-i place,

| alexutzuu232333 a răspuns (pentru Danut_Popa_1961):

Si cum ar trebui sa-mi dau eu seama ce trebuie sa schimb?

| Danut_Popa_1961 a răspuns (pentru alexutzuu232333):

Arata-i ca o placi, din cand in cand ofera-i cate o floare, cere-i permisiunea de a o conduce acasa.Sa n-o sacai mereu, adica prea des cu mesaje sau telefoane. Daca fata e dintre cele care se ocupa cu invatatul, inseamna ca e preocupata de viitorul ei, iar cineva prea insistent ar deranja-o.Multe relatii se distrug foarte repede, pentru ca unul din cei doi devine o povara pentru celalalt.Pate te va accepta daca ai convinge-o ca nu-i vei solicita mai mult timp decat iti poate oferi.

| SunnyDay88 a răspuns:

A iubi si a te gandi sunt 2 lucruri diferite. de iubit poti iubi doar un om pe care il cunosti, dupa ce ai ocazia sa-l cunosti si sa-ti dai seama daca e asa cum vrei tu sau nu.

cat despre fata asta numai te dezamageste si avand in vedere ca nici nu prea te baga in seama... esti in viata ei asa de plictiseala si nimic mai mult.

| alexutzuu232333 a răspuns (pentru SunnyDay88):

crying a mai zis ca acuma nu putem fi impreuna ca vrea binele amandurora, ca bacul este mai important, si ca vedem dupa ce o fi.De altfel cand am intrebat-o daca chiar ma place a zis ca da, sunt prea prost ca sa-mi dau seama daca minte se parecrying, ce sa ma fac, ea imi zambeste si se uita la mine dar nu stiu ce sa zic.ce parere ai

| RisenAngel a răspuns:

Ea te respinge intr-un mod delicat... deci daca vroia sa fie cu tine facea ce ziceai ca faci si tu

| RisenAngel a răspuns:

Poate asa e ea... pune scoala pe primul loc si pe tine pe 2 asta e o accepti asa sau nu big grin

| TaviRandom a răspuns:

Uite..io nu tio zic de rau dar in cazul tau ar fi bine so uiti,n-am experienta asa mare in fete dar am mai vazt situatii ca ata, ea te vede ca pe un prieten dar cand o intrebi daca te place iti zice da doar ca-sa nu te raneasca apoi tu insisti facanduti sperante ar ea te ignora, apoi incet incet tu suferi si se indeparteaza chiar si prietenia dintre voi, scuze cat dau vestea proasta, noi baietii trebuie sa insistam dar cand vezi ca e asa mai bine lasa...(P.S:probabil iti vede mesajele dar nu-ti raspunde intentionat)

| alexutzuu232333 a răspuns (pentru TaviRandom):

sad faza e ca o stiu din generala astaa e mai dureros, multumesc de sfat