| anonim_4396 a întrebat:

Parca nu mai scap de dubii! Am citit despre simptomele primei saptamani de sarcina. Ei bine, cu toate ca e cam rusinos, de vreo doua zile ma confrunt cu gazele intestinale, care se pare ca ar fi un simptom, asemeni si nasul infundat. Voi ce credeti? Prietenul meu mi-a spus sa nu imi mai fac griji aiurea pentru ca atat timp cat nu a existat penetrare, nu se poate vorbi despre sarcina. Am dubii asupra lichidului pre-ejeculator care a ajuns pe vaginul meu. Nu stiu ce sa mai cred. Se poate sa fie o problema gastroenterologica? Mentionez ca scaunul este normal. Nu ma simt deloc obosita si nu am greturi.

2 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Stii,cand te simti cumva cu musca pe caciula, pana la ipohondrie nu iti mai trebuie mult.
Zic sa te linistesti deocamdata, sa astepti ciclul tau normal (ai grija ca si de la stres intarzie) si abia dupa ce au trecut 21 de zile de la intamplarea respectiva sa faci si un test de sarcina, abia atunci va fi si relevant.
Mult noroc!

| xALeXdXx a răspuns:

Pai de ce nu folosesti un test de sarcina, apropo s-ar putea sa ai probleme cu burta, poate o gastrita... ti-as sugera un test de sarcina sa sa te duci la un doctor nutritionist