| Liviu321 a întrebat:

Buna tuturor! Am o situație pe care as dori sa o relatez aici și să primesc niste sfaturi de la femei in special, sau de la bărbați care se pricep la cucerit. Va fi lunga povestea, deci luati-va pop cornul laughing

Totul a început cu ea, care ma băgat în seamă, fix de ziua mea, pe 12 martie. Am discutat cu ea toată ziua, iar seara am vorbit la telefon...3 ore. Am vorbit cu ea tot ce se putea discuta, ne înțelegeam foarte bine, am discutat și despre sex împreună, părea că ne simțim atrași unul de celălalt foarte mult desi nu ne cunoșteam. A doua și a treia zi, la fel. Discuții peste discuții de dimineață și până seara, de la lucruri simple, până la lucruri complexe, să le zicem așa. Părea că suntem la inceput de relație. Duminică seara îmi spune că i-a arătat mamei ei că vorbește cu mine, iar aceasta i-ar fi spus că sunt simpatic. Totul părea foarte fain, seara ne-a luat somnul într-o manieră foarte plăcută.

In schimb, de luni dimineață am simțit o răceală din partea ei. Parcă nu mai erau calupuri de mesaje de la ea, doar simple da, aha, am înțeles.etc. Miercuri vorbim puțin și îi zic că poate ne vedem in week-end, că tot sunt liber. Și aici a apărut primul seen, dat după vreo 2-3 ore de așteptat (ea înainte răspundea imediat cum primesc mesajul, iar acum se făcuse rău), după care îmi trimite un video, fara nicio legătură cu mesajul initial. In primele zile, ea își dorea foarte mult să ieșim, să ne cunoastem însă ușor ușor totul a picat până când nu am mai discutat deloc, până azi mai exact când am vrut să lămuresc situația. Știu că nu am procedat ok, dar era totul deja pierdut și am zis că nu mai are rost, poate totuși primesc o lămurire sa învăț ceva, însă evident că nu. Am vrut să știu dacă am greșit ceva, de ce nu am mai vorbit așa mult cum o făceam, practic voiam să învăț din ce am greșit, deși știu că nu puteam primi un astfel de mesajul din partea ei.
Răspunsul ei a fost că nu știe de ce ne-am răcit, că nici eu nu am cautat-o (desi eu i-am propus sa vorbim la telefon iar ea a refuzat, asta cu câteva zile în urmă, iar tot eu i-am spus să ieșim). In fine, am lăsat-o așa, nu o voi mai caută, îi respect decizia însă mă doare faptul că a dat speranțe iar după le-a omorât efectiv. Știu că asta fac mulți bărbați, însă nu mi se pare normal sa te răzbuni pe alții care nu au greșit cu nimic, asta dacă a fost asta intenția.

Și acum, vreau să știu de la voi, fetelor, in special, voi de ce va îndepartati de un bărbat cu care pare că vă potriviți, că e totul ok, in online cel puțin? Am discutat asta cu o prietenă și mi-a spus că ar fi vorba mai repede de altul, deși ea a spus nu unei variante de genul. La asta cu alt tip mă gândeam și eu. Credeți că am fost eu prea insistent, că am dat totul pe net? Mă gândesc că poate am vorbit prea mult, că am plictisit-o, că trebuia la un moment dat sa spun stop și să o las puțin in suspans pentru a doua, sau a treia zi. Sau poate trebuia sa o ies cu ea in primele zile când discutăm mult. Mă gândesc că poate trebuia să incerc mai mult să o dau in sexting cu ea pentru a o face curioasa de partea asta, deși noi am discutat și de asta dar nu foarte mult, nu am cerut poze cu ea mai altfel cum fac mulți.

Chiar aștept cu mare interes răspunsurile voastre, mulțumesc în avans.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi na vezi trebuia fix de la început să nu o iei in serios, eu nu pot să merg pe încredere am auzit multe povesti cum că ea era fix sfânta și a avut numai bărbați de genul, dar dacă întrebi pe aia o sa auzi o poveste total diferita laughing
Nu o să-ți spună niciodată greselile care le-a făcut ea in relații cu aia, numai ce au făcut ei.

Nu trebuie sa ai experiență să ți dai seama că astfel de fete sunt de toată praștia, a fost interesată la început pentru că prezentai tu dezinteres, asta a atras-o la tine. Daca o data ce a început să-ți placă s-a răcit, că deh nu ii plac aia moi care se lasă ușor.
Cu astfel de fete nu ai ce relație sa faci, She belong to the streets, cum zic americanii laughing

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare rau sa-ti spun dar asta nu este decat un flirt de plictiseala, nefiind vorba de o relatie.
Totul a fost online din cate vad sau telefonic, deci tot online, nimic real, unde fiecare spune si povesteste ce vrea, fantezeaza sau minte, nefiind nimic real.
Nu te sfatuiesc sa-i propui nici un fel de sex, ci sa-i propui sa va intalniti pe real si sa va cunoasteti ca doi oameni normali, daca vreti o relatie nromala de prieteni sau iubire.
Nu stiu cati ani aveti, dar din tot ce ai descris aici, parca aveti 15-16 ani amandoi.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ai învățat ceva. O relație online este o relație virtuală, rece, din zona ficțiunii, adică a fantasmelor.
Ai spus așa.
Sau poate trebuia sa o ies cu ea in primele zile.
Nu poate, ci sigur. Dacă ieșeai, comunicarea era infinit mai complexă decât la nivel logic, adică al discursului, al vorbelor. Și în această situație se putea termiaa după prima întâlnire sau după câteva, dar măcar atunci ai fi avut la ce să reflectezi.

| Liviu321 explică (pentru sadrian46):

Mda, din păcate a fost fix in perioada cu ziua mea când a trebuit să ies cu toți prietenii de aici, de la tara (de unde e și ea) și nu am avut timp sa ies cu ea, iar seara era ora aceea cu pandemia și nu am riscat. Într-un fel îmi pare rau că nu am riscat, puteam sa iau o amendă sau făceam o declarație ceva și aia era...mă gândeam totuși că poate o atrag mai mult dacă nu ies fix atunci, că îi arăt faptul că nu sunt obsedat după ea, putina tensiune uneori nu strica dar se pare că acum nu a fost așa.

| Emma30555 a răspuns:

După acele discuții a considerat ca nu va potriviți, poate a considerat ca ești mai copilăros, poate a considerat ca ești prea serios sau invers, poate a considerat ca nu merita încercat... Nu e vorba ca ai greșit nu a simțit ca sunteți pe aceeași lungime de unda. Am întâlnit și eu o data un băiat foarte bun asa părea, cu gândire sănătoasă, chiar inocent și era și drăguț fizic dar nu am simțit ca ma potrivesc cu el, într un fel chiar am crezut ca i ar fi mai bine cu o fata ca el, liniștită inocenta cu care sa se căsătorească, eu nu vreau neapărat sa ma casotoresc, eu simt ca sunt mai pragmatica, mai ancorata în viata de oraș, eu nu puteam sa vad totul asa simplist, pur și simplu dacă îl întâlneam cu ani în urma poate era altceva dar în prezent nu mai cred în viata e roz

| Liviu321 explică (pentru Emma30555):

Mulțumesc de răspuns. Pare plauzibil ce zici, la asta mă gândeam și eu. Se pare că deși eu nu o mai bag in seama, o face ea. Azi mă întreba de ce am vorbit cu ea dacă știam că are copil și i-am spus că nu mă deranja asta. Nu prea înțeleg de ce mai discuta cu mine daca nu dorește nimic. Eu i-am dat de înțeles că prieteni nu are rost sa fim.

| Emma30555 a răspuns (pentru Liviu321):

Nu este hotărâtă, nu știe ce vrea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu o sa primești vreun răspuns de la o fata pentru că asta înseamnă că ar cădea ea într-o lumină proastă.
Este mai mult ca sigur vorba de alt tip, altfel nu s-ar fi racit fata de tine. Te minte că nu vorbește cu altul, pur și simplu nu poate sa și asume ce a făcut și da vina pe tine sa te simți tu de parcă ai fi făcut ceva greșit în relație cu ea, nu ea, o face conștient, daca tu crezi că tipa aia nu își dă seama cat de mult te doare pe tine, te înșeli.
Își dă seama și totuși o face. Daca asta nu e un motiv destul de bun sa rupi legătură cu ea, atunci eu nu vad altul, e greu îți dai seama că ai investit sentimente numai că relația nu prea are viitor.

Caută pe YouTube- blackram313 și urmărește lista de videoclipuri populare o să-ți dai seama de ce face asta, și ce minte bolnava are fata aia.

| Liviu321 explică (pentru anonim_4396):

Păi de ce sa cada o fata într-o lumină proasta, pur și simplu își spune părerea laughing. Asta am și făcut, azi a fost ultima zi când am mai discutat cu ea vrând doar sa lămuresc situația cu ea, adică ce era de lămurit și cât se putea face asta. In rest, îmi dau seama că e o pierdere de vreme dacă aș mai sta de ea acum. Asta e, pierderea ei. Tipa a fost doar in relații eșuate, cu un tip care a inselat-o de doua ori, o data cu cea mai buna prietena iar a doua oară cu o alta tipă cu care a și rămas în cele din urmă, a făcut un scandal imens atunci, se urcase pe mașină ăluia. Numai bărbați de genul a avut, deh așa e pe la tara.
Îmi pare rau că am ajuns sa cred că putea fi ceva intre noi, deși inițial după cum se prezentase nu mă atrăgea, trebuia să îmi calc pe principii pentru a fi cu ea. Fix opusul meu, ea bea, fuma, de droguri nu știu ce să zic, ieșea mereu in cluburi, îi plăcea viață mai independenta de bărbat, cu copil și mai mare decât mine cu doi ani, dar asta j ar fi fost așa de grav. as fi fost acolo mai mult pe post de cățeluș, sincer.
Poate așa a fost să fie, mai bine pentru mine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Liviu321):

Păi na vezi trebuia fix de la început să nu o iei in serios, eu nu pot să merg pe încredere am auzit multe povesti cum că ea era fix sfânta și a avut numai bărbați de genul, dar dacă întrebi pe aia o sa auzi o poveste total diferita laughing
Nu o să-ți spună niciodată greselile care le-a făcut ea in relații cu aia, numai ce au făcut ei.

Nu trebuie sa ai experiență să ți dai seama că astfel de fete sunt de toată praștia, a fost interesată la început pentru că prezentai tu dezinteres, asta a atras-o la tine. Daca o data ce a început să-ți placă s-a răcit, că deh nu ii plac aia moi care se lasă ușor.
Cu astfel de fete nu ai ce relație sa faci, She belong to the streets, cum zic americanii laughing