| RoninRigs a întrebat:

Buna tututor! Vreau opinia voastra daca se poate happy
Deci am dat de o tipa pe Tinder, a fost si match, una alta si am adaugat-o pe Insta unde am inceput sa vorbim. Chestia este ca are un link pe profilul ei de Tinder/Instagram cu o donatie pentru bunicul ei, precizand ca familia ei a fost afectata de razboi (in special bunicii ei) Ok, am inteles asta.Fie. (Este si profil verificat)

Apoi a gasit o donatie pe profilul ei cu un nume foarte asemanator cu al meu. Apoi ea m-a intrebat daca am donat eu. Si evident ca am spus ca da. (Desi am in pending si eu o suma trimisa). Dar asta a fost o coincidenta ''interesanta''.

Apoi guess what? Tipa mi-a lasat nr-ul ei de telefon sa vorbim pe whatsup si m-a invitat si la un dinner. Okayyyyyyyyy... pentru ca apoi am intrebat-o simplu. Mi-ai propus toate astea doar pentru ca am donat? Iar ea a spus ca da. Apoi am intrebat-o daca nu donam, mai aveam date-ul? Apoi a zis ''forget it''. Poate am parut eu prea exagerat/sceptic?

Apoi am continuat sa mai vorbim si a ramas sa ne vedem. (Si am intrebat-o daca dupa primul date sa mai iesim. Si sa vedem ce-ar iesi, iar ea a spus ''why not?''; eu eram... Okayyyyy atunci. Ia sa te vad. Si tot ea a mai completat ca vrea sa ne vedem cum ca sunt foarte ''gentle'' si ''cand'' Tipa spune ca ar fi in Belarus acum, dar ea s-a mutat in London, Enfield de ceva timp, iar eu stau in ******D. Ar fi o ora distanta cu masina intre noi. In caz de... stiti voi happy

Dar ceva-mi spune sa nu fie vreun scam ceva. Desi are pe profilul ei de Instagram poze cu ea, si familia ei si poze legate de situatia din Ucraina. Dar si ceva poze mai ''hot''. Ca are ce sa arate gen (Tipa spune ca e din mama urcaineanca si tata turc.) O cheama Meral :hmm:

Ce idei aveti ca sa o mai testez putin? Gen mesaje vocale/poze recente pe whatsup? happy

Apoi i-am zis ca o sa-i mai donez pentru ca inteleg situatia ei. Apoi a refuzat categoric si a zis ca nu e nevoie...

Ceva-mi scapa? Cum vi se pare chestia asta? Pentru alte intrebari, sunt aici! Multumesc frumos!

14 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mie imi pare a capcana de agatat... fiindca orice om cu probleme financiare care are nevoie de donatii, nu se arunca sa invite donatorii la dinner, adica sa cheltuei din banii pe care i-a primit ca donatii, decat daca nu are vreun interes sa scoata mai mult de la tine sau sa obtina alte favoruri.

| RoninRigs explică (pentru Violleta2022):

Exact la asta ma gandeam si eu. Da, inca mai cred in umanitate, am compasiune pentru oameni, etc, dar ceva e foarte dubios acolo. Oricum, am dat cancel la acea donatie happy

| Violleta2022 a răspuns (pentru RoninRigs):

Ia si uita-te-te, profilul ei este listat in Instanbul

#istanbulsözleşmesiyaşatır

| mihai69 a răspuns:

Aduce a scam.

| RoninRigs explică (pentru mihai69):

Dap. Uite si profilul ei
https://www.instagram.com/meralspole/

| mihai69 a răspuns (pentru RoninRigs):

Contul e privat, și nu am de gând să dau follow doar ca să văd ce scrie aia pe acolo. Dar e ciudat că are link direct în descriere la metoda de „susținere".winking

| ywar a răspuns:

Sa tot sustinem pe fratii ucrainieni...sunt osanditi.

| Nirvanaaa a răspuns:

E dubioasă toată treaba asta. Cred ca e vreun scam.

| LordCristobal a răspuns:

Salut!
In mare parte suna a scam dar ai putea sa ne trimiți profilul ei de Insta aici?
Sunt curios cum arată.

| RoninRigs explică (pentru LordCristobal):

Desigur. Uite aici: https://www.instagram.com/meralspole/

Are de ceva timp acel cont... Poti vedea postarile/datile in care au fost facute, de asemenea.

| CosminCD a răspuns:

Părerea mea e că faze de genul asta cu propuneri de intalniri după discutii virtuale nu imi prea par safe. Adică, poate acum 10 ani era altă treabă, însă acum, când scam-urile sunt in creștere, nu stiu ce să zic. Dacă tu ai chef să bati un drum cu masina, poti sa stabilesti o intalnire undeva, apoi sa ajungi mai devreme si sa urmaresti de la distanta daca vine sau nu. Iti „asumi" cateva minute de intarziere pentru a vedea totul (putina regie). Sigur, daca nu vine, iti vei mai asuma un drum pierdut. Oricum, si de va veni, nu te hazarda din prima. Succes! Ar merita de facut un vlog pe chestia asta, cu faze de la fața locului laughing

| RoninRigs explică (pentru CosminCD):

Https://www.instagram.com/meralspole/ Have a look!

Oricum, nu-s chiar asa naiv sa fac ce-mi spune ea. O sa o fac pe prostul, sa-i vad reactiile, sa vad ce se intampla. Dar ghici ce? Mi-a dat cu seen la ultimele mesaje. Doar cand era vorba de donatie, era destul de... vorbareata :) Multumesc pentru raspuns!

| maresaluV12 a răspuns:

De ce te incurci cu proaste din astea?

| RoninRigs explică (pentru maresaluV12):

My mistake. O sa o las moale big grin