| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU, vorbesc cu un baiat pe Instagram cu care nu m-am vazut niciodata in viata reala.Am inceput sa vorbim de cateva zile iar el mi-a zis ca vrea sa ne vedem.Eu i-am spus ca am cateva kg in plus si sunt foarte complexata pe chestia asta dar el a spus ca nu conteaza ca se vede din poze ca sunt frumoasa.Eu l-am intrebat inainte de asta, l-am pus sa aleaga doua din urmatoarele:caracter, fata, corp.Iar el le-a ales pe primele doua.A spus ca, corpul nu conteaza atat de mult pentru el.Dar totusi imi e frica sa nu fie dezamagit sau ceva de genul…Acum nu stiu ca nu sunt grasa dar nu sunt nici slaba. Spuneti-mi ce sa fac.Sa ies cu el si sa vedem daca o sa ii placa sau sa nu de mine sau sa nu?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ai tu acolo in căpșorul tău niște prejudecați, sunt fete grăsuțe si frumoase multe, vorbesc serios, mie chiar imi place, mai ales si ca sani mai maricei

| Violleta2022 a răspuns:

Hai sa-ti spun un lucru: niciodata, dar absolut niciodata sa nu te mai injosesti in fata nimanui!
Pui poze cu tine asa cum esti in realitate si astepti sa fii placuta si cautata, ca au ochi sa te vada cum esti, deci nu minti si nici nu ascunzi adevarul.
Nu mai discuta prin mesaje ca esti grasa, fiindca oamenii fug crezand ca ai vreun fix sau probleme la mansarda.
Intalneste-te cu el daca te-a placut asa cum te-a vazut in poze si discutati, cunosteti-va pe real, fara sa te scuzi cum arati. lasa-l pe el sa te placa sau sa-ti spuna ca nu te place, tu focuseaza pe el, cum arata, daca-ti place cum gandeste, cum se imbraca, ce are in capusor samd.

| LordCristobal a răspuns:

In primul rand scapa de,, rusinea"de a fi grasa si nu te mai gandi la respingere.
Acum baiatul asta ti-a cerut o intalnire. Daca iti place de el accepta intalnirea dar intalneste-te cu el intr-un loc public.
Exemplu:cafenea, restaurant, parc sau orice loc public cu multi oameni.Tu ai vorbit pe Insta cu el dar e bine intodeauna sa fii precauta.
Si nu iti mai fa atatea griji in privinta lui. Daca o sa te placa e bine, daca nu iti cauti alt baiat.
Pana la urma mai sunt baieti pe lume asta care merita sa fie cu tine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In primul rand nu trebuie sa pornesti cu acest complex, ca nu te va placea daca ai cateva kg in plus.
Baietilor le place, in afara de frumuseste, si increderea in sine pe care o emite o fata.
Trebuie ca tu sa te simti bine in pielea ta ca si el sa te perceapa asa, nu sa creada ca are de-a face cu o complexata.

Daca el ti-a spus ca nu conteaza asa de mult pentru el faptul ca ai cateva kg in plus, atunci mergi cu incredere si siguranta la intalnirea cu el dar imbraca-te in asa fel incat hainele sa-ti avantajeze silueta.

Succes!

| Niciunnume81 a răspuns:

Ieși cu el la un suc, la o pizza etc. Sigur te place stai calm.

| Marianuz a răspuns:

Capul sus draga! Increderea de sine este esentialul in viata.
Sfatul meu este sa iti focusezi atentia pe trairile constructive si sa nu te sabotezi singura cu niste ganduri care nu reflecta neaparat realitatea. Tine cont de faptul ca "frumusetea" este vazuta diferit de la persoana la persoana.
Mult succes!