| Stephania18 a întrebat:

Ultimul contact sexual l-am avut pe 15 ianuarie, menstruația mi-a venit pe 29. De atunci am avut menstruatie în fiecare luna, precizez ca o am neregulata. De 2 luni simt ca se mișcă ceva în burta, simt ceva foarte puternic. Am făcut 2 teste de sarcina care au ieșit negative. De curând a început sa îmi curgă un lichid din buric, nu e prima data când mi se intampla asta. Nu știu de ce simt acele lovituri în burtă.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care ai fi ramas insarcinata in acest moment sarcina ar avea 6 luni ceea ce ar presupune existenta unui abdomen destul de proeminent si cresterea in greutate cu multe kg in plus. Pe de alta parte este imposibil sa se produca 6 menstruatii succesive presupun ca toate asemanatoare intre ele si in acelasi timp sa existe o sarcina. Pentru a fi pe deplin linistita cu privire la posibilitatea de a exista sau nu o sarcina ipotetice orice femeie responsabila si-ar fi facut pana in prezent o analiza de sange in vederea stabilirii cu precizie de peste 98% daca exista sau nu hormonul de sarcina hCG. Este singurul test de sarcina acceptat de medici deoarece daca acesta exista atunci valoarea nivelului de hormoni indica precis saptamana de sarcina. In cazul tau se poate afirma fara teama de a gresi ca existenta unei sarcini se poate exclude in procent de 99, 9%. Ar fi foarte indicata si efectuarea unei vizita medicale de rutina. Multa sanatate!

1 răspuns:
| vinoACASAcuMINE a răspuns:

E baiatul/fata ta sper sa nu ajunga o curva ca tine daca e fata happy