| Sabyynna a întrebat:

Va rog sa ma ajutati cu un sfat sau ceva.
Deci: iubitul meu se supara foarte usor si astazi m-a sunat de vreo 3-4 ori la rand si eu nu i-am raspuns pentru ca eram in curte si nu aveam telefonul la mine. Cand am intrat in casa am vazut apelurile si un mesaj de la el in care scria "Abonatul nu raspunde va rugam sa revenit la revedere....asa o sa iti fac si eu tie sa te ingrijorezi si tu de mine, nu numai eu de tine". L-am sunat, dar nu mi-a raspuns si apoi i-am trimis si un mesaj in care i-am explicat de ce nu am raspuns, dar el tot nu imi raspunde la telefon. Il lasa sa sune si nu imi raspunde crying.
Cum sa fac sa nu mai fie suparat pe mine? El mi-a zis de mai multe ori sa imi tin telefonul cu mine pentru ca daca nu ii raspund isi face griji pentru mine. Nici nu cred ca a citit mesajele de la mine si nu imi raspunde nici mie nici oricarei prietene de-ale mele crying.
Va rog sa ma ajutati cu un sfat: ce sa fac sa nu mai fie suparat si sa nu se mai supere asa de usor?

Răspuns Câştigător
| TomiiiTza a răspuns:

Daca se supara usor, sau daca nu e bagat in seama din cate am inteles, este impulsiv si egoist. Daca isi face griji pentru tine e protector si tine la tine. Sfatul meu e sa petreci mai mult timp cu el, pentru ca poate banui ca esti cu altcineva. Sper ca ti-am fost de folos. happy

4 răspunsuri:
| laptelaperfuzii01 a răspuns:

Promitei ca o sati tii telefonul cu tine si o sa te ierte

| mixxjim a răspuns:

Cel mai sigur iti iei un alt iubit pentru ca asta nu o sa-si revina. asa o sa faca mereu, ba chiar si mai rau, e genul ala de gelos la maxim de fapt si o sa chinuie orice femeie o sa fie cu el. daca iti ducea asa de mult de grija iti raspundea imediat, cu sufletul la gura, suna la vreo prietena de-a ta sau te trezeai cu el la usa sa verifice, nu te pedepsea inchizand telefonul. probabil ca el inca nici nu-si da seama de asta, dar pe masura ce creste o sa prinda si curaj si o sa mai scape si cate-o palma corectoare de multa "grija" ce poarta femeii de langa el. nu mai plange, nu-ti chinui sufletul de pe acum, ca viata e lunga, ai nevoie sa poti trece prin toate cate ti le ofera viata mai tarziu, deci nu te consuma de acum happy ai grija de tine, numai bine!

| XHHHX a răspuns:

Cerei scuze

| flaviusss a răspuns:

Asa pateam si eu cu prietena mea, la fel nu tinea telefonul la ea, si imi faceam griji pentru ea. E nasol asa, dar te va ierta el daca te iubeste. Trimite-i numa mesaje ca sigurat le va citi.