| anonim_4396 a întrebat:

vreau sa imi fac analizele dar mi-e frica de o posibila sarcina(inca nu mi-am facut testul). Intrebarea este:se vede sarcina la analizele de sange? multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Trebuie sa faci o analiza speciala, numita gonadotrofină corionică umană ca sa identifici sarcina. Nu modifica alte analize.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Sarcina NU se depistează la analize de sânge uzuale!

Sarcina se poate constata începând de la 3-5 săptămâni ( prin test de sarcină pe bază de urină, test de sânge HCG sau ecografie )!

Vezi alte detalii la linkul :
http://www.synevo.ro/hcg-total/

Toate cele bune.

| corbulalbrosu a răspuns:

Testul de sarcina prin analiza de sange se face la orice laborator de analize medicale. Se poate face dupa trecerea a minim 10 zile de la data ovulatiei sau data sexului in cazul in care acesta sa petrecut ulterior datei deovulatie. Trebuie sa specifici ca doresti sa ti se determine existenta hormonului de sarcina hCG, rezultatul este exprimat in procente fiind cea mai precisa metoda fara posibilitate de greseala. In functie de laborator pretul variaza in jurul valorii de 45 de lei.