| auras244 a întrebat:

Buna vreau sa ma ajutati si pe mine cu ceva am 20 de ani si pr meu 22 si am inceput sa facem dragoste de 3 luni eu eram virgina si am facut fara prezervativ si acum cateva saptamani am facut cu prezervativ si de cateva ori fara prezervativ problema e k dupa ce am facut lui ia aparut niste bubite mici si rosi acum are o pata rosie de cateva zile si pe mine dupa ce am facut ma ustura foarte tare va rog mult sa imi spuneti ce parere aveti si daca stiti ce sa fac sau daca a patit cineva la fel repet a fost singuru cu care am facut dragoste

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Aveti amandoi candidoza, cel mai probabil de la un exces de antibiotice al unuia si de la analize incomplete inainte de a face sex fara prezervativ. Candida o fac si virginele, dar se transmite si pe cale sexuala, de aceea este important ca inainte sa faceti sex fara prezervativ sa va faceti analize complete amandoi.
Oricum, nu e grav, daca va tratati urgent. Cel mai eficient tratament este cel inceput in 48 de ore de la primul simptom, dar si mai tarziu, fiecare zi conteaza. Ca sa primiti tratament, mergeti impreuna la ginecolog, de preferat la cel la care te-ai dus tu dupa inceperea vietii sexuale. te va consulta pe tine, iti va face test de secretie si va va da tratament amandorura.

| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

El a fost primul pentru tine.dar daca tu n-ai fost prima pentru el? Cred ca ai auzit si tu de boli cu transmitere sexuala. doamne fereste sa fie ceva. eu zic mai bine sa te duci la un control ginecologic. faci rost de bani si va duceti amandoi mai bine sa vedeti ce se intampla ...Bafta :*

| lolly a răspuns:

Poate el a avut vreo boala /alergie.

| Mihaela_2557 a răspuns:

Eu sunt fata.dar am avut si eu aceias problema ca iubitul ta.adica mi-au aparut niste bubite in zona genitala.am fost la dermatolog si mi-a zis ca e vorba despre un virus.mi-a dat o substanta care le arde si in 3 zile mi-a trecut.dar trebuie sa o faci protezat pentru ca ai putea fi si tu afectatabig grin