| Radu_Alexx_2000 a întrebat:

Bună, vreau sa va intreb daca mărimea penisului contează foarte mult. Eu sunt încă virgin si am penisul de vreo 13-14 cm, e ok? Mai poate creste natural?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Dezvoltarea, adica cresterea in lungime si grosime a penisului se termina in jurul varstei de circa 16 ani in cazul in care intrarea in pubertatea s-a produs la varsta normala de 11-12 ani. Doar in cazul pubertatii tardive, varsta pana la care se dezvolta penisul poate sa creasca pana catre varsta de 18 ani, astfel ca tu esti singurul in stare si/sau in masura sa analizezi acest aspect.
Pe de alta parte, este important sa stii/sa cunosti urmatoarea informatie; adancimea MEDIE a vaginului relaxat este de 9-10 cm iar in cazul unei excitari foarte intense, lungimea vaginului, adica adancimea poate sa se mareasca incat uneori sa devina chiar si de 12-14 cm. Reiese cat se poate de clar si de cert ca un barbat care este dotat cu un penis de 13-14 cm, este capabil si reuseste sa satisfaci pe deplin minim 8 femei din 10. Si in plus, ar fi bine ca niciodata sa nu uiti ca mai esti dotat si cu : degete, buze si limba pe care le poti folosi de cele mai multe ori. big grin Sanatate!

6 răspunsuri:
| ywar a răspuns:

Pune poza ca nu te credem.

| CosminCD a răspuns:

Frate, stai calm...nu-ti fa probleme de genu asta. Sa nu devii un frustrat. Posibil sa mai creasca pana la 22 de ani.

| Spartacus12345 a răspuns:

Presupun ca ai 18-19 ani dupa numele tau de utilizator. La varsta asta pare un pic cam mic penisul. Stiu ca la 14-15 ani trebuie sa fie cat il ai tu acum. Sau poate esti mai mic. Stai linistit, in timpul sexului penisul devine tot mai erect. Multe femei se plang ca de durere cand fac sex, durerea asta poate fi cauzata si de lungimea si grosimea penisului. Oricum stai linistit pentru ca lungimea normala maxima e de 15-17 cm. Asta inseamna ca penisul tau e suficient de mare si sigur o sa iti satisfaci partenera. Acum depinde de la fata la fata cum prefera.
Bafta!

| Firomela15466 a răspuns:

E ok? Auzi dar ce părere ai de o fată la 13 ani cu inaltimea de 1.64? E prea inalta sau prea scunda?

| Spartacus12345 a răspuns (pentru Firomela15466):

Nu este prea inalta, dar nici prea scunda. Depinde cum o considera fiecare. Unii pot spune ca e suficient de inalta altii pot spune ca e un pic de tot scunda.

Răspuns utilizator avertizat