| talk a întrebat:

Buna ziua ...am ajuns si eu pe acest site din curiozitate ...si am hotarat sa pun si eu o intrebare pentru a primi un sfat ceva ...deci incep cam asa:
Vorbesc cu o fata de vreo 5 luni pe messenger la inceput vream doar sa vad ce`i de capu ei, cunoscundo mai bine am inceput sa imi placa de ea, vorbeam zilnic cu ea si ne dadeam weburile fiecare... dar dupa ceva timp am inceput sa o intreb daca vrea sa ne intalnim si de fiecare data cand ajungem sa alegem o zi cam in ultima clipa ea numai poate sa vina, acum dupa multe luni vorbind cu ea am inceput sa ne cunoastem foarte bine fiecare deci vreau sa spun ca ce simt eu pentru ea sunt sigur ca si ea simte la fel pentru mine, diferenta de ani nu este prea mare eu am 20 luna asta si ea are 18 luna viitoare deci 2 ani nu e mult :-) pot zice ca nu este o fata care a avut multe relatii serioase si chestia asta e greu sa gasesti la o fata (daca stiti la ce ma refer) ...intrebarea mea ar fi cum sa fac ca sa ma intalnesc cu ea ca eu tot incerc si ea nu poate straight face?

8 răspunsuri:
| liz23 a răspuns:

De fiecare data renunta la intalnire in ultima clipa...se intampla odata este de inteles, dar in 5 luni nu a-ti putu gasi o zi sa va vedeti.ai intrebat de ce nu poate? Singura solutie este sa comunici cu ea, sa deschizi subiectul si sa afli ce se intampla. Cand zici ca sentimentul este reciproc nu vad de ce nu ti-ar spune si motivele ce o impiedica sa va vedeti...si poate gasesti si raspunsul tau.

| Linda a răspuns:

Poate nu sunt de acord parintii ei. Sunteti tineri, daca va intalniti peste 6-7 luni, nu moare lumea asta.

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Pai nu te'ai gandit ca poate e mai timida si de aia tot amana sa va intalniti? Poate asta e problema...Afla cam in ce zona sta...si intr'o zi treci "din intamplare" pe acolo, sun'o si spune-i ca esti in zona si sa coboare la o poveste.Nu se accepta un refuzhee hee
Succeswinking

| lola a răspuns:

Cand zice ca merge undeva sau sti tu ca merge des pe o anumita ruta [scoala-acasa] intalniti-va "din intamplare"big grin si dupa cum zice kathessa, fa-o geloasa...mai ia cu tine o fatahee hee

| zuzushi a răspuns:

Cred ca sunt thinking

| zuzushi a răspuns:

Cred ca sunt thinking

| kathessa a răspuns:

Dragule, cind cuiva ii ard talpile merge si pina pe Luna! Dispari si tu citeva zile si vezi daca iti duce dorul. Sau spune-i ca ai intilnit pe cineva, tot pe net, care trage de tine sa va intilniti... Adica fa-o geloasa.
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai sa inteleg si eu.
sunteti din acelasi oras? raised eyebrows