| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua daca am facut cu o persoana sex oral si ambii nu am avut nici un contact sexual niciodata pot lua vreo boala?

Răspuns Câştigător
| sweetangels a răspuns:

Atunci nu cred ca are rost sa iti faci probleme!

8 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care ambii parteneri sunt virgini, probabilitatea de a contacta o boala infectioasa de natura sexuala este extrem de mica insa nu si imposibila. In cazuri foarte rare persoanele virgine pot sa prezinte/sa aiba la nivelul organelor sexuale anumiti virusi sau ciuperci (cum ar fi HPV: Virusul Papilloma Uman, sau candidoza) care se pot dezvolta fara sa fi intretinut vreodata contacte sexuale. Multa sanatate!

| sweetangels a răspuns:

Bineinteles. daca respectiva/respectivul a avut o boala, e transmisibila prin orice sex.

| auras83 a răspuns (pentru sweetangels):

Adica bts?
deci ambii nu am avut niciodata contact sexual a fost prima data

| auras83 a răspuns (pentru sweetangels):

Ambii nu am avut niciodata vreau contact sexual cu nimeni

| corbulalbrosu a răspuns (pentru sweetangels):

Probabil ca tu nu ai auzit de virusul HPV si nici de infectia cu ciuperca Candida albicans care provoaca candidoza, fiindca chiar si femeile care nu sunt active sexual pot dezvolta o candidoza vaginala. Raspunsul tau fiindca este incorect adica gresit, eronat ar trebui...anulat. big grin

| auras83 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Deci ambii virgini si a fost un contact de cel mult 2 minute fara contact cu sperma sau ceva de genul, riscul e mic nu?

| sweetangels a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Am auzit dar tu ai citit raspunsul? a zis ca nu au avut relatii sexuale, iar raspunsul meu este "NU CRED ca are rost sa-ti faci probleme". hpv fara contacte sexuale e mai greu, iar candida nu faci decat daca ai o imunitate extrem de scazuta, deci iar sansele sunt fff mici! sunteti a dracului de rai unii din voi si doar niste vanatori de "funde"!

| sweetangels a răspuns (pentru auras83):

Atunci nu cred ca are rost sa iti faci probleme!