| SamsungElectronics a întrebat:

Bună ziua.

Nu stiu cum sa va spun, ma consider o persoana urâtă și nu am o atracție fizica bună de către o fată, nu m-a plăcut nici o fată după felul cum sunt și asta ma terorizează psihic, unele fete mi-au zis ca sunt urat și arat ca un țigan și alte fete au zis ca sunt frumos și drăguț, nici nu mai știu ce sa cred, nu mai am încredere, parca mi-am pierdut încrederea. Eu de fel sunt un băiat sensibil si liniștit si bun, am bunul simț, respect lumea și vorbesc frumos cu toata lumea, sunt glumeț și îmi place sa fac lumea sa rada. Am 20 de ani împliniți și nu știu de ce am ghinionul asta, ma îmbrac frumos și ma dau cu parfum și sunt curat, în fiecare seara fac dus și șeful la mine la munca este foarte mulțumit, zice ca îmi fac treaba foarte bine ca un adevarat angajat, doar ca nu am sansa sa îmi găsesc o iubita cu care sa împărtășesc lucrurile și multe altele.

7 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Ai zis ca unele fete au spus ca ești frumos. de ce nu te-ai combinat cu ele? sunt urate?

| ania a răspuns:

Roaga- te lui Dumnezeu sa te ajute sa găsești fata care El știe ca ar potrivita sa fie soția ta.

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Da, esti urat.Acum, care e intrebarea?

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Pentru ca nu ai găsit persoana potrivita.
Nu exista o persoana urata, pentru ca fiecare avem un anumit tipar.( spre ex: ești atras/ a de persoanele cu parul blond și ochii vezi, ei bine asta cauti).
În ochii acelei persoane potrivite o sa fi mereu atractiv, frumos, etc.
Iar persoane care ți au spus asta în față au propriile sale frustrări sau au încercat sa para " diferite", dar asta nu trebuie sa te facă sa îți pierzi încrederea în sine, trebuie sa fi conștient de cât valorezi și ce calități ai ca individ

| AdioTPU a răspuns:

Dar tu, tu cum te simți in pielea ta?

| Paracetamol0lol a răspuns:

Păi alea sunt niște rasiste și dacă ție îți place cum arăti și te simți bine nu trebuie să te intereseze de ce părere au alți oameni

| FilipSorin a răspuns:

Cat timp nu acționezi nu o sa rezolvi nimic
Daca vrei sa arăți mai bine si multe altele trebuie sa acționezi