| anonim_4396 a întrebat:

Care este cea mai buna pozitie pentru primul act sexual?

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu cred ca pozitia misionarului, fiindca ofera confort, control bun si contact vizual, foarte important pentru a evita problemele.

| psiholoaga a răspuns:

Pozitia misionarului ar fi una, din motivele enumerate de brigaela, a doua ar fi sa stea fata deasupra. Daca e prima oara pentru ea, poate controla mai usor, stand deasupra, adancimea penetrarii, viteza, ritmul.

pupimik
| pupimik a răspuns:

Daca fata e virgina si are incredere in baiat... misionarului.
daca baiatul e virgin... o poate lasa pe fata deasupra pentru prima data.

| Parintele a răspuns:

18-19 ani. ok. dar faza cu consimtzamantul parintilor e deja depasita.hee hee

Pentru inceput misionarul e recomandata pentru ambele sexe.

| Leea1234 a răspuns:

Pozitia in care te simti tu confortabil! si cum nu stiu de ce sex esti (masc. sau feminin)nu iti pot recomanda altceva!

| afrodita17 a răspuns:

Fiecare acasa la el...prin telefon e mai safe.winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa ai 18-19 ani si consimtamantul parintilor.si responsabilitate mare fata de tine, de partener, si sati asumi consecintele.

| GeOrGeNuSh a răspuns:

Intr-o pozitie cat mai "sexy" daca imi permitzi sa spun asa whistling!