| Bivolu69c a întrebat:

Cat de mult conteaza pentru o fata ca un baiat sa arate bine, adica sa aiba muschi, nu foarte mari dar indeajuns cat sa intoarca toate fetele capul dupa el pe strada.
E un punct in plus pentru un baiat ca sa arate bine la corp?

15 răspunsuri:
| Gabica a răspuns:

Da,normal ca o fata este atrasa de un corp frumos, la fel cum si baietii sunt atrasi de formele unei fete.Dar sa iti zic mai exact, atunci cand vad un baiat, ma uit mai intai la fata lui(in principal ochii).
Da' na, daca ai muschi da nu stii sa legi 2 vorbe poti sa te duci 1000 de ani si sa ma lasi in pace...

Răspuns utilizator avertizat
| Against a răspuns:

Destul de mult, de obicei prima oara privim aparentele, gen corpul..ne place, mergem mai departe..nu,asta e.

| Nelamuritul a răspuns:

Da este un plus dar nu toate fetele se uita la muschi.

| BeautifulAngelOana a răspuns:

Trebuie sa arate bine,sa fie frumos! Scuze ca iti spun,dar daca ai o prietena si mergi cu ea pe strada si toate fetele se uita dupa tine,crezi ca ea o sa fie foarte entuziasmata ca se uita multe dupa tine? E foarte important sa te ingrijesti, sa arati bine, dar fetele care vor ceva serios nu o sa caute asta la un baiat, o sa caute inteligenta, sinceritatea, romantismul..etc! Si apoi daca are si muschi ii perfect! Daca ai mushi, vara ce faci? te plimbi dezbracat pe strada?, iar iarna ce faci? ingheti de frig pentru a demonstra ca ai muschi?! Io ca fata daca vad un baiat ca se plimba vara pe strada fara tricou nu ma uit dupa el pentru ca pare a fi un smecher care merge sa agate 10 fete! Parerea mea!

| MetalheadSatan666 a răspuns:

Depinde si de fata.Pentru mine degeaba ai muschi daca esti prost de dai in gropi, degeaba ai muschi daca esti prea nesimtit, daca nu sti sa te porti cu o fata, etc.
Cum ziceam depinde de fata.

| BeautifulAngelOana a răspuns (pentru MetalheadSatan666):

Ai mare dreptate! Da bine niste fitoase intepate oricum o sa se uite dupa asa ceva! Deci baietii care isi dorest niste piti sa aiba muschi si sa fie nesimtiti ca, cu siguranta o sa gaseasca macar una!

| BeautifulAngelOana a răspuns (pentru MetalheadSatan666):

Ai foarte multa dreptate! In ziua de azi majoritatea fetelor cauta bani, nopti fierbinti si frumusete de model! Pacat, pentru ca exista atatea baietii care au un suflet extraordinar, dar se indragostesc de astfel de fete!

| MetalheadSatan666 a răspuns (pentru BeautifulAngelOana):

Si unele fete care merita cate un baiat care pune suflet si etc, nu il pot avea pentru ca astia sunt cu cate o pitipoanca sau c***a, care isi bate joc x(

| doxatuVexxatu a răspuns:

E un punct in plus pentru curve

| dött a răspuns:

Da, bineinteles ca e un punct in plus.

| blackyblack a răspuns:

Da, este un ''punct in plus'' ca si pentru baieti atunci cand o fata arata bine.In mod normal esti atras de un chip frumos mai intai, iar mai apoi vezi caracterul si felul de a fi al persoanei si eventual poate sa te atraga si acesta.Cu siguranta nu te-ai duce la o fata sau la o persoana care ti se pare atipatica de la prima vedere si ai incerca sa-i cunosti felul de a fi.Sigur te-ai duce mai intai la cineva care te atrage prin frumusete, aspect fizic etc.
Da, aspectul fizic conteaza intr-o oarecare masura.Sunt fata, dar nu pot spune ca sunt chiar genul care ar intoarce capul dupa nu stiu ce muschi si as ramane ''cu gura cascata'' si as radia de fericire si uimire la vederea unui ''musculos'' dar, pot spune ca pentru mine conteaza si aspectul fizic in proportie de 60%.

| Annayra2001 a răspuns:

Da,sa zicem, dar eu zic ca barbatii trebuie sa fie draguti din inima, si din cuvinte nu din aratarea lor pe care pana la urma Dumnezeu le-o da... big grin

| Rallucutsss01 a răspuns:

Este un punct in plus pentru ca prima data toate se uita la exterior desi spun ca ambalajul nu conteaza happy Oricarei fete i.ar placea un baiat care sa arate bine dar sa aiba si ceva in cap.Degeaba are muschi daca nu stie sa lege o propozitie.Depinde de fata daca i.ar placea sa intoarca altele capul dupa prietenul ei, dar eu nu cred ca i.ar convenii unei fete lucrul asta.Mai bine sa fii si putin cu muschii dar si sa ai ceva in cap.