| Eufourikul a întrebat:

Cat de mult pret puneti pe preludiu si pe satisfacerea partenerului vostru?

Răspuns Câştigător
| AnneღU a răspuns:

Daca vrei ca tu sa te simti bine este important sa il faci pe partener sa simta acelasi lucru. Pentru ca stii tu, nu e bine sa fii egoisthee hee. Deci, preludiul joaca si el un rol foarte important... Adica e ca si cum, hai ne facem treaba, pa si la revedere laughing. Uite ca sa intelegi, de preludiu ai nevoie in dragoste, insa daca e vorba doar de sex, cui ii mai pasa. tongue

6 răspunsuri:
| h3r a răspuns:

Ăsta ar trebui să fie un punct comun.
Contează ca amândoi să se simtă bine, deși este adevărat ce s-a zis mai jos, femeia este atentă la detalii, iar bărbatul pune mai des în practică, pentru acesta cel mai important e ca femeia să ajungă în extaz, așa va fi și el extrem de mulțumit.

| Raiiiisa a răspuns:

Preludiul este un moment peste care nu trebuie trecut.
Momentul de tandrete si pasiune in care partenerul sa simta saruturile, atingerile si taoete dezmierdarile tale, sa se simta cu adevarat iubit.
Iar satisfacerea partenerului este la fel de importanta.Momentul in care il vad fericit imi creeaza si mie o stare de bine si satisfactie.Iar atunci cand pui suflet si faci ceva dinadins este imposibil ca cinveva sa nu fie satisfacut, mai ales daca are langa el persoana pe care o iubeste.
Si sa nu uitam ca atunci cand oferi ceva de calitate, de care sa fii in primul rand tu multumit, vei primi inapoi pe masura.

| Eufourikul explică (pentru Raiiiisa):

Imi place ceea ce spui pentru ca am aceeasi parere si cred ca m-as fii exprimat cu aceleasi cuvinte Ciara....Astept si parerile altor utilizatori, sperand ca vor fii sinceri! happy

| 0alafaranume0 a răspuns:

Nu vreau sa fiu rau cu fetele dar in general baietii pun mult mai mult accent pe preludiu decat fetele

| Raiiiisa a răspuns (pentru 0alafaranume0):

Da ai dreptate.Asta se intampla cand sunt nerabdatori, probabil nu au facut nimic de ceva timp sau nu ii intereseaza nimic altceva decat sa f**a si atat.
Dar mai sunt si unii care vor sa simta, sa mangaie o piele catifelata, sa sarute si sa-si vada partenerele cum se scalda in placere.

| eumisu a răspuns:

Ele vor sa fie facute, da pe noi nu ne face nimeni.