| Isys a întrebat:

Ce parere aveti despre fetele care au primul contact sexual cu cineva, si poate in viitor vor fii prietenele sau chiar sotiile voastre, baieti?

17 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Numai oamenii incuiati al minte judeca astfel

| foxsilver a răspuns:

Desi nu sunt baiat, nici eu nu cred ca ar fi o problema, doar sa nu inceapa fata sa faca comparatii, precum in bancul cu mezina imparatului " -Asta? Pai, s-o vezi pe-a Zmeului! " laughing
- Next!winking

| RAY a răspuns:

Contactul ala sexual isi strica cumva carcaterul? nu am nici o parere, nu inseamna ca una virgina nu e tarfa doar pe interes, nu are nici o importanta asta, tarfa se naste si moare tarfa

| Isys explică (pentru RAY):

Sunt unii baieti care daca nu sunt "primii" gata nici nu se mai pune vorba sa fie impreuna, la asta ma gandeam ca o idee... nu inteleg cu ce avantajeaza/dezavantajeaza...

| RAY a răspuns (pentru Isys):

Eu am mai scris aici despre faptul ca o virgina e un trofeu cu valoarea mare in lumea masculina, badoys care va atrag asa mult da ei pun pret pe virgine ca sa aiba la numar cat mai multe, un baiat serios, cuminte aia din freindzone nu cred ca pun pret pe asa ceva, eu personal nu pun pret pe virginitate dar daca virgina e mai ok e proaspata sunt primul din viata ei etc dar in ziua de azi virgina, nevirgine la carcater sunt aproape toate la fel

| corbulalbrosu a răspuns:

In aceste zile in care lumea a devenit incet incet tot mai libertina, s-a ajuns in situatia in care virginitatea nu mai este considerata ca fiind o virtute. O gandire contrara, conservatoare, bazata pe principiile moralei crestine si a celei religioase poate fi considerata in cel mai fericit caz; retrograda, de asemenea si cel care considera ca o fata trebuie sa fie virgina in momentul casatoriei. Insa parerile difera de la individ la individ, fiind influentata in primul rand de nivelul de cultura si educatie.

| OnuOnulică a răspuns:

Îmi e indiferent. Oricum dacă viața mea continua în ritmul acesta nu mă văd însurat.

| OldSoul a răspuns:

Nu, nu conteaza acest aspect, dar adevarul e ca majoritatea pana sa isi gaseasca "alesu" dau cateva "fail-uri" si e cam nasol, aici ma refer ca unii doar asta vor si dupa ce au primit/sau dau de o tinta mai "buna" le parasesc si aici cam apare problema, unele din ele nu mai au incredere in barbati, altele mai incearca si pana la urma se culca cu oricine, cu astea e mai aiurea, primul gen nu are incredere in tine, isi spune ca nu o iubesti, nu crede ca o sa fie iubita, si se inchide cam in ea, astfel incat nu isi prea exprima sentimentele si e cam aiurea, iar celalalt gen, e totul ok atat timp cat nu iti spun prieteni ca au testat-o si ei... cu restul nu e o problema.
Acum desigur, daca cea cu care te vei casatori, este virgina, e demna de apreciere.

| raluk27 a răspuns (pentru OldSoul):

Si evident daca barbatul așteaptă până la casatorie. Ceea ce este o maareee problema.

| OldSoul a răspuns (pentru raluk27):

Ideea e sa se iubeasca reciproc, daca au ganduri serioase ce conteaza ca e dupa casatorie sau inaintea ei?

| raluk27 a răspuns (pentru OldSoul):

Eu mă refeream la situatia cu aprecierea happy Ca aprecierea parca e mai mare daca o faci după casatorie.

| OldSoul a răspuns (pentru raluk27):

Atunci chiar ca are un farmec aparte big grin

| sofisis a răspuns:

Dar de barbati de ce nu intrebi?
Eu ca femeie de ce trebuie sa accept ca partenerul meu a mai avut femei inaintea mea, dar el ar trebui sa aiba o problema cu trecutul meu?

| Andromeda2213 a răspuns (pentru sofisis):

Pentru ca asta e lumea in care traim. Toata lumea are impresia ca fetele sunt mici si proaste si nepricepute si trebuie sa vina un barbat sa le invete una si alta. Poate ai vazut aici pe site ca din ce in ce mai multe fete nu vor sa faca sex cu prietenul lor ca nu stie meserie, chiar daca nici ele nu stiu nimic. Degeaba suntem in secolul 21 ca lumea tot o pararere tampita are despre fete & femei.

| sofisis a răspuns (pentru Andromeda2213):

Eu cred ca e o mentalitate din ce in ce mai rara. Au inceput si barbatii sa priceapa absurdul situatiei. Mie oricum nu mi s-a parut niciodata corect niciodata sa faci asemenea delimitari...eu n-am fost niciodata adepta ideii ca virginitatea e ceva wow...
Plus ca, ma repet pentru a 534243566 oara: din punctul meu de vedere e mai special sa fii ultimul, decat primul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niste curve pacatoase!

| PogChamp a răspuns:

La ce cunostinte am avut, asta sa fie problema laughing