| Dizzydizz a întrebat:

Ce sa fac pentru a-l iubi ca la inceput, pentru a fi aceeasi atractie ca la inceput? Nu e vb ca nu tin la el, dar ceva s-a schimbat, si nu vreau sa ma despart de el.

4 răspunsuri:
| catthshshshs a răspuns:

Intre voi doi a intervenit obisnuinta si de aceea nu mai este ca la inceput.De ce nu incercati lucruri noi impreuna? De exemplu, o excursie intr-un loc nou sau sa practicati un sport impreuna? Nu astepta sa treaca monotonia de la sine, pentru ca nu va fi asa daca tu nu faci nimic.Actioneazawinking

| buburuzAndreea a răspuns:

E normal ca lucrurile sa se schimbe in timp. Si stii ce? Nu e nimic rau in asta. In primele saptamani e nebunia aia, simti fluturasi si iti transpira palmele cand te tine de mana. Pe masura ce timpul trece, nu mai simti ca te arunci in gol, totul se schimba. Te simti in siguranta, stii ca e o relatie serioasa si te bucuri de ea fara sa-ti mai faci o mie de probleme.

Poti ajunge sa simti iar ce ai simtit la inceput doar daca trece o perioada mai lunga de timp in care sa nu-l vezi. Dar asta e o tampenie, pentru ca il iubesti si nu vrei sa stai departe de el.

Inainte era vorba de pasiune, acum dragostea voastra s-a schimbat, a devenit mai matura. Ati putea incerca lucruri noi, uneori te fac sa te simti iar ca la inceput.

Uuuf, hai ca am scris o groaza. Ideea e ca la inceput nu e atata dragoste cat e pasiune, mister, nu stii la ce sa te astepti. Cred ca ar trebui sa te bucuri de dragostea voastra asa cum e ea acum, pentru ca asta e iubire adevarata. Asa, linistita si monotona. Cat despre atractie, daca a fost la inceput, trebuie sa fie si acum pe undeva pe acolo. Condimentati putin "nazbatiile", incercati lucruri la care nu v-ati fi gandit niciodata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In timp apare monotonia obisnuinta, nu-ti este bine asa? daca tii la el este suficient.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba da kidule. vrei sa te desparti. fiindca te-ai plictisit si el stie.cu cat mai brusc, cu atat mai bine pentru amandoi. dar ce sameni, aia vei culege sa stii.