| Salamandra44 a întrebat:

Ce se întâmplă dacă o fată de 14 ani pleacă de acasă cu un bârbat de 44 ani? Dacă fata zice că e de acord să plece cu el poliţia îl arestează?

30 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Doamne ferește sper că nu e real...

| Violleta2022 a răspuns:

Este data in urmarire generala in toata tara, fiind considerata rapita!
Cand sunt prinsi, barbatul intra direct in puscarie, pentru corupere de minori, seductie, sex cu un minor si poate fii condamnat pentru PEDOFILIE (pedeaspa este puscarie intre 3 si 10 ani).
Fetita de 14 ani nu are dreptul sa declare nimic, si nici sa meara cu nimeni, pentru ca-i mult prea mica sa poate decide singura.
Declaratia aia de care stii tu, este valabila DUPA 16 ani impiniti, cand fata este de acord.

PS Sincer, daca as face eu legea ca mama, i-as da astuia puscarie pe viata, ca sa nu mai aiba vreodata sansa sa iasa si sa mai violeze alti copilasi mici.
De altfel este stiut ca nici criminalii sadea, nu sunt atat de rau tratati in puscarie, cum sunt tratati cei care violeaza copilasii. Cumva legea naturii le plateste astora cu varf si indesat, pentru ca inseala si violeaza copilasi.

| mihai69 a răspuns:

Dacă nu a făcut sex cu ea și nu a ținut-o la el împotriva voinței ei, Poliția nu are ce să-i facă.
Dar pe fată sigur o pot lua de acolo și s-o ducă înapoi acasă.

| doctorandus a răspuns:

Dap, daca fac sex. Sexul cu minorii sub 15 ani inseamna parnaie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pana la 18 ani parintii raspund de tine, esti in grija lor, poti sa pleci doar daca te lasa parintii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu îți sugerez să stai în banca ta și să te axezi pe școală, vei avea timp sa cunoști bărbați după ce îți vei termina studiile, acesta ar trebui sa fie obiectivul tau principal.nu crezi că diferența e prea astronomică? Vrei sa fi crescută sau ce? Și cine știe pe unde vei ajunge și ce îi bate capul acelui om inconștient care nu o fost în stare o viață întreagă să își găsească o femeie și acum o da pe pedofilie. daca tot vrei relație vorbește cu unu de varsta ta nu cu tipi care ar putea să îți fie părinți.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Aia nu e pedofilie.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

E profil că îi plac copii, nu trebuie neapărat să abuzeze că sa nu intre în această sferă care se pare că e o tulburare mintală
Cu siguranță va întreține relații sexuale cu ea așa că tot un pedofil e fiindcă e in iubitor de copii

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pedofil*

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Păi da, numai că ea nu e copil, copil e o fetiță de 7 ani, nu una de 14 ani, e adolescenta. Mai citește nu e clasificată ca tulburare mentală, e o orientare sexuală că mulți nu fac publice chestiile astea, e partea a doua.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

E un copil fiindcă nu își dă seama ce intră și un pedofil e automat un bolnav psihic care e un pericol pentru societate daca tu crezi că e o normalitate pedofilia înseamnă că ai probleme grave.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

E o orientare sexuală a unui individ cu probleme psihice.winking

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

E un copil fiindcă se pare că nu are discernământ. Am încheiat discuția, o zi buna îți doresc!

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Art.220 Noul Cod Penal:
(1) Raportul sexual, actul sexual oral sau a--l, precum și orice alte acte de penetrare vaginală sau anală comise cu un minor cu vârsta între 13 și 15 ani se pedepsesc cu închisoarea de la unu la 5 ani.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca e să fie asa, cam multi "criminali" sunt in libertate.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pericol pentru societate? Te-ai uitat cam mult la TV.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Omule daca pedofilii îți par oameni normali ai probleme grave la căpușor daca violatorii de copii ți se pare ceva ok. sper sa ai copii deși nu cred și să îți fie și ție abuzat/violat copilul/copii de un astfel de om,

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu mi se pare ok violul sub nici o forma, nici de copii, nici de adulți. Dar cum sunt și oameni normali care nu violează, adulți așa sunt și pedofili care nu abuzează. Asta in mare.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai sunt și de ăștia care nu produc da uitate la tv și nu numai că ăștia sunt bolnavi psihic, comit numai violuri, incesturi și sunt destul că ăștia printre noi, sunt un real pericol pentru orice copil fiindcă sunt și dereglați mintali care nu țin cont de nimic și își urmăresc instinctul de bolnav psihic de pedofil până la capăt.un om că asta care își pune mintea cu una de 14 ani are probleme serioase, da și ea are că se lasă dusă de val și își pune încrederea într-un pedofil asta spune multe despre ea e clar că nu are discernământ nici nu își imaginează cat de periculoși sunt astfel de oameni, daca va păți ceva rămâne cu traume pentru tot restul vieții. E problema ta dacă ești de acord eu unu nu ii tolerez și îi consider un real pericol pentru copii.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

O zici din experiența, nu?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, din experiență, e foarte mișto sa fiu cu amica de mână și să-mi fuga ochii după copile sub 14 ani...

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu trebuie sa ma convingi...

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu am s-o fac.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu îl aresteza că doar nu ii da în cap sau o violează. Daca fata e de acord sa plece din casa părinților o face din anumite motive. Ăla poate o salvează nu o răpește cum își imaginează unii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aia de 14 ani va manca o mama de bataie de la parinti si ala de 44 intra la colivie pentru ani buni. Amandoi o patesc rau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Art.220 Noul Cod Penal:
(1) Raportul sexual, actul sexual oral sau a--l, precum și orice alte acte de penetrare vaginală sau anală comise cu un minor cu vârsta între 13 și 15 ani se pedepsesc cu închisoarea de la unu la 5 ani.

| brokxy a răspuns:

Daca copila aia esti tu nu te duce, daca vrea sa te duca la produs la asta nu te-ai gandit? Sau daca este o prietena ea nu gandeste ca exact asa fac pestii cu metoda lover boy? Nu le pasa ca fata are 12-14 ani. Stiu ei cum sa o scoata din tara sau sa o prostitueze chiar si in Romania fara sa mai fie vazuta
Eu nu am incredere la 20 de ani in barbati de 40... Dar la 14 ani? Un om peste 30 de ani nu poate iubi un copil

| CosminCD a răspuns:

Inseamna ca fata de 14 ani nu are minte deloc. Si ala de 44 nici atat... Nu mai vorbim de puscarie. Daca parintii anunta chestia asta, va avea dosar penal.

| xilef123 a răspuns:

De ce ar vrea sa plece de acasa?