| Showmyyeah a întrebat:

Ciao TPU imi place de o fata de la mine din clasa suntem prieteni foarte buni vorbim destul de mult 2-3 ore pe zi pe wapp si in clasa. Imi e frica sa o intreb daca vrea sa fim impreuna ca ea m-ar refuza si nu mai ramane nimic.
Mersi anticipat

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Inainte de a fi cu tine de unde sti ca te place fizic? nu te grabi asa, asa nu arati a barbat si a disperat, trebuie sa vorbesti cu ea vezi daca te place apoi i poti cere, dar eu isi spun niciodata sa nu ceri ceva la o fata daca te va placea ea va spune vrei sa fi cu mine si atunci nu te comporti ca un disperat si indiferent, frica ta nu are nimic dea face cu a fi barbat

| MrLucas a răspuns (pentru RAY):

Ehe Ray, bine ar fi sa fie asa cum zici tu.Din pacate insa foarte rar fetele spun sau iti dau de inteles ca te plac, ai mai multe sanse sa ghicesti in stele.

| RAY a răspuns (pentru MrLucas):

Sunt cateva semne non verbale sasi dai seama, privirea contanta pentru ca isi place ce faci, interesarea despre persoana respectiva cat mai multe detalii, sunt si fete timide corect de aia e important sa pornesti o conversatie cu ea dar nu sai propui ceva, fetelor nu le place sa le ceri ceva ele vor sa fie facute sa ceara

| neutrino a răspuns:

Ok, ramai cu aceasta teama, dar te-ai intrebat daca nu cumva fata te asteapta sa faci primul pas, asa cum ar fi normal?

| Oana92 a răspuns:

Incepe prin a vorbi cu ea si in alte locuri: la o plimbare, la un suc, etc. Daca vezi ca lucrurile stau bine si va apropiati si mai mult propune-i o relatie. Baftawinking

| Angelll98w a răspuns:

Pai, ia-o pe rind, nu te grabi, pune-o la incercari, vezi cum se comporta. Apoi treci la treaba, esti baiat, ia-ti inima in dinti, nu cred ca ai ceva de pierdut. Eu personal nu cred in prietenie dintr-o fata si un baiat, asa ca daca ea mereu vorbeste cu tine inseamna ca te place, pur si simplu e fata si nu poate ea sa faca primul pas, e mindra! Nu astepta sa iti propuie ea prima intilnire caci degeaba astepti. Eu cred ca ai toate sansele! Succes