| anonim_4396 a întrebat:

Credeți că e bun sa faci sex asa în afara căsătoriei? Adica ma refer ca dac o f.i pe una și apoi te plictisești de ea sau din alte motive va despărțiți și treci la alta și repeți procedura, credeți ca e bine asa? Nu e mai bine ca sexul sa fie doar în timpul căsniciei și sa nu existe divorț și adulter?

6 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Eu sunt de parere ca ori te casatoresti cu o tipa care te satisface pe plan emotional si sexual, ori ramai liber sa f ti cate vrei.
Nu m-as complica sa o mint pe una ca mi-e suficienta, si sa ma chinui sa vrajesc altele. Asta fac oamenii care sufera de teama singuratatii si au nevoie de validare nonstop.

| Hammurabi a răspuns:

Întrebarea ta nu e foarte clară.
Sex în afara căsătoriei poate fi și înainte să te căsătorești, dar poate fi și atunci când înșeli după ce te-ai căsătorit.
La care te referi? Că au răspunsuri diferite.
Dar dacă te referi din punct de vedere religios, nu te mai obosi să-mi răspunzi, că în prima variantă, sunt mult prea păcătos... laughing

| gogugogugogu a răspuns:

Da, eu cred ca e bine sa faci sex in afara casatoriei si sa stai in concubinaj minim 4 anotimpuri inainte sa iei o decizie in privinta casatoriei. De ce? Pentru ca in acest fel aflati daca sunteti compatibili, atat sexual cat si din alte puncte de vedere. Doar in concubinaj, zi de zi, vezi caracterul, mofturile, defectele, gusturile, pretentiile, sexul, dorintele etc. Fara concubinaj, cand va intalniti cateva ore dupa serviciu, nu aflati nimic, fiecare isi da silinta sa arate cat mai bine, sa caute subiecte de discutie si sa fie atent(a) la ce spune... inutil. A, si inca ceva, recomand ca prima sau una din primele intalniri sa fie la piscina, in acest fel vezi exact ce are pe sub haine si pe sub "gletul" de pe fata...

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru gogugogugogu):

Cu comportamentul asta atrage cel mult vreo submisiva inculta, dintr-un sat nasol, gen Geanina din Las Fierbinti. Bineinteles, cu conditia sa o faca bucuresteanca, altfel nu sta nici una din aia.
Sa inseli la inceputul relatiei, deja? Sa o duci la piscina ca sa te holbezi ca prostul, de parca ai cumpara o masina si ai inspecta vopseaua?
Gizas!

| gogugogugogu a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Nu ai inteles nimic.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru gogugogugogu):

Am inteles ca te uiti la femeie ca la un obiect, si iti tii rezerve din start.
Nu asa se incepe o relatie. Una desteapta scapa de tine inainte sa apuci sa o inviti la piscina.