| JohnFKen a întrebat:

Credeti ca masturbarea e pacat?

Răspuns Câştigător
| hotshotb a răspuns:

Nu,nu este.Este doar o forma de a scapa de tensiunea sexuala.Aceste zvonuri au fost lansate pentru ca oamenilor mai batrani nu li se parea normal sa ai o relatie sau sa stii de sex inainte de casatorie.

19 răspunsuri:
| AliceHappyGirl a răspuns:

Da, este, la fel ca multe alte lucruri. De exemplu, e pacat si sa iti tunzi parul (nu e gluma! un preot mi-a spus asta).

| blaxy a răspuns:

Nuuuu...nu este pakat.este o modalitate de a te simti bine.si a te simti bine nu este pakat big grin fundita tongue

| ChioruL14 a răspuns:

Da, e pacat...sa n-o faci.

| DeeaMarry a răspuns:

Un preot calugar mi-a spus ca da, este pacat, la fel ca si relatiile sexuale inainte de casatorie. Din punctul meu de vedere, este o sursa foarte sigura.

| ComatoseWine a răspuns:

Neah si chiar daca ar fi exista pacate mai mari.

| OOOLEOOO a răspuns:

Nu.masturbarea in general nu e pacat.dar faptul ca noi cand ne masturbam ne iutam la filme +18 sau ne imaginam cum am face dragoste cu cineva e pacat deoarece in biblie scrie ca orce tine de curvarie e mana diavolului happy

| andThatsHowIMetYourMother a răspuns:

Eu sun ca nu este pacat la fel ca si sex-ul de placere.
Sex-ul este o necesitate pentru fiecare om mai devreme sau mai tarziu este un instinct primar ceea ce inseamna ca nu este controlat de catre constient ci de catre subconstient fapt dovedit si de faptul ca exista animate care fac sex de placere (nu stiu de masturbat) precum maimute Bonobo sau delfini.

| mafiotuXXX a răspuns:

Neaaa!

| MaRyKiDu a răspuns:

Nu neaparat. Sex-ul este mare pacat fata de masturbare oh go on. Stai chill, fa-o in continuare daca simti nevoia.

| CandyWorld a răspuns:

Este pacat!winking Funda?

| chipanoo a răspuns (pentru CandyWorld):

Cum ai ajuns la concluzia asta? spune ne si noua.

| CandyWorld a răspuns:

Pai am auzit intr-o emisiune ca este pacat si sa faci sex. Doar cu scopul de a face un copil. Si o zis ca orice chestii de genul asta (si privitul la reviste pentru. barbati ) este pacat. Uita-te si tu la TV! Bye byewinking

| SurubeL a răspuns:

Nu stiu.winking. Ma gandesc ca nu ar fi pacat. Chiar daca esti asa de credincios smug. Bft La distractie happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Preotul mi-a spus ca e pacat.

| MTC a răspuns:

Nu

| needyou a răspuns:

Vad ca multi cred ca nu e, o considera normal.nu este normal, este pacat, un pacat foarte mare!
Societatea moderna o percepe ca pe cv normal da nu este pana la urma!

| chipanoo a răspuns (pentru needyou):

De ce este pacat? ca asa ti-a zis mama ta cand erai mic? justifica raspunsul.

| needyou a răspuns (pentru chipanoo):

Nu mi- a zis mama.*** jegos.

| needyou a răspuns (pentru needyou):

Ziceam ***!