| piticot1 a întrebat:

Cum iti dai seama ca nu mai iubesti o persoana? happy

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Cand ti-e indiferent orice ar face si orice ar spune acea persoana.
Complet indiferent.
Nu-ti mai pasa ca nu-ti vorbeste.
Nu-ti mai pasa indiferent ce-ti spune.
Nu-ti mai pasa ca nu va vedeti.
Nu-ti mai pasa s-o vezi trecand.
Nu-ti mai pasa ca e cu altcineva.
Nu-ti mai pasa ca plange sau nu.
Nu-ti mai pasa ca nu te cauta.
Nu-ti mai pasa nici daca te cauta.
Devii imun.

Ce trist...sad

| piticot1 explică (pentru greece12):

sad nu am mai vazut de mult acea persoana si daca stau sa ma gandesc pot spune ca nu ma mai intereseaza dar daca il voi vedea cu alta persoana nu stiu cum voi reactiona

| greece12 a răspuns (pentru piticot1):

Incearca sa vizualizezi scena cu ochii mintii si daca mai simti ceva, nu te-ai vindecat.
Inca.
In mod normal, n-ar trebui sa-ti pese...

| piticot1 explică (pentru greece12):

Multumesc! :*

| greece12 a răspuns (pentru piticot1):

Pentru putin, piticut!
happy

11 răspunsuri:
| dafy a răspuns:

Buna!
dar ca o iubesti cum iti dai seama?
simti asta!
atunci cand nu o mai "suporti" langa tine,atunci cand simti c anul mai exista acea atractie dintre voi, cand nu mai simti nevoia aceea puternica da o strange in brate, cand o saruti si nu ii mai simti gustul, cand nu simti ca vrei sa o suni sau sa ii dai mesaj atunci nu o mai iubesti.
ei bine, acum depinde daca de la dragoste treci la ura sau pur si simplu laa un fel de amicitie.
insa, daca e cazul tau, punand aceata intrebare e un semn ca nnu o mai iubesti, te simti esigur/a, si iubirea nu asta inseamna, deci...cred ca nu e tocmai atat de greu sa-ti dai seama.
te puup! ai grija de tine si de sentimentele tale!

| piticot1 explică (pentru dafy):

:*** E o poveste mai lunga si de aceea sunt confuza

| darrio2007 a răspuns:

Atunci cand nu te mai simti bine in prezenta acelei persoane.Si cauti o alta modalitate de a te simti bine.Este un simt interior.Care nu poate fi definit in cuvinte.

| MiruD a răspuns:

Atunci cand nu mai simti iubire, atractie, pasiune, gelozie...
Atunci cand iti este indiferent cand o vezi pe strada cu altul de mana...
Atunci cand poti sa vorbesti despre ea cu usurinta la trecut, fara nici un sentiment in inima...
Atunci cand inima ta nu mai bate asa repede cand o auzi sau cand o vezi.
Atunci cand prietenii tai o jignesc, si pe tine nu te intereseaza.
Atunci cand ii spui adio din tot sufletul tau, fara nici un alt regret.

| Zabbyel a răspuns:

Atunci cand n-o sa-i mai simti lipsa / dorul etc cu alte cuvinte te doare nici unde de persoana iubita

Răspuns utilizator avertizat
| Carrie1 a răspuns:

Si eu as vrea sa stiu asta....banuiesc ca atunci cand nu mai simti gelozie sau nu te mai raneste nimic ce altadata nu te.ar fi enervat