| DudauRazvan a întrebat:

Cum mă împrietenesc cu o fată de 12 ani dacă nu am nr. ei de telefon și nici al prietenilor ei?

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

La varsta ta nu ai nevoie de prietene, esti prea mic si tu si ea, vedeti va de scoală de copilărie, prietene si gagici după varsta de 18 ani.

| DudauRazvan explică (pentru CristiDinBucuresti):

Dacă vrei să faci educație cuiva, făi unuia care N-ARE școală, învăț la ichb și am luat premiul de excelență(10 pe linie) deci școala nu mă preocupă așa de mult în momentul ăsta plus că sunt în VACANȚĂ

| Irinel15123532 a răspuns (pentru DudauRazvan):

Nu conteaza ce note ai la scoala, Razvan. Notele scolare nu definesc maturitatea ta. La aceasta varsta foarte frageda de 12 ani, nu ai maturitatea necesara pentru a purta o relatie, nu cred ca intelegi pe deplin ideea de relatie, inseamna dedicare, protectie, sprijin, loialitate, caracter bine definit, maturitatea de a lua decizii, atat pentru tine cat si pentru altul, intretinerea relatiei si aici nu ma refer la aspectul financiar. La aceasta varsta, nu indeplinesti nici o conditie pentru o relatie, varsta aceasta nu este pentru relatiile pe care ti le doresti acum, ci doar prietenie si atat, si nu poti forta o prietenie daca alegerea nu este reciproca. Ai rabdare, toate la timpul lor, citeste noul testament.

| DudauRazvan explică (pentru Irinel15123532):

Ăla e din biblie nu-i așa? Informativ nu-s acel tip de om care crede că unu' cu dita mai mâinile ne-a făcut pe noi din pământ, și de când există universul Terra tot verde era...

| DudauRazvan explică (pentru Irinel15123532):

Și încă ceva, am zis să MĂ ÎMPRIETENESC acum nu mai am voie să am prieteni?

| Irinel15123532 a răspuns (pentru DudauRazvan):

Razvan, nu ai spus asta. Uite ce intrebare ai pus : https://www.tpu.ro/......-putea-sa/

https://www.tpu.ro/......vaginului/

Aceste intrebari nu imi dau de inteles ca vrei o prietenie normala. Lasand la o parte a doua intrebare, in prima ai spus.
''dar dacă colegii află o să spună ooooo... are iubită, și e nasol. Sfaturi cum aș putea să o cuceresc? Nu prea sunt priceput, n-am mai avut o iubită până acum''

| Andreeush a răspuns:

Tu ce vârstă ai?