| Vreoproblema a întrebat:

Cum pot sa i dau de inteles unui baiat ca l plac,dar subtil, incat sa nu fie sigur.Nu stiu daca ma place,se uita la mine mai des,dar nu pot zice ca e un semn ca ma place. Poate mi se pare.Iar atunci cand zice ceva la care incepe toata clasa sa rada se uita la mine, dar tot asa nu stiu dc ma place si vrea sa vada dc rad si eu.Deci,revin la intrebarea de baza,cum pot sa i dau de ineles ca l plac,mai subtil,dar nu foarte clar, incat sa fie curios.

Răspuns Câştigător
| NUTREBUIENUME a răspuns:

Esti sigura ca te place? Sa-ti spun povestea mea : Este un baiat la scoala, de care sunt aproape sunt sigura ca ma place. Intoarce mereu capul dupa mine, imi face cu ochiul etc ..pe facebook, il am la prieteni, nu-mi da mesaje, nici like nici coment, nimic! Concluzie : Daca te place, nu te baga deloc in seama, pana nu-si face curaj, sau pana n-o sa fiti singuri. intre 4 ochi! Incearca sa-l faci cat mai mult sa intoarca capul dupa tine! Daca te duci de exemplu in parc vara, imbraca-te frumos, cu niste blugi scurti cu talie inalta, care se poarta anul asta, un maieuas cu material prin care sa nu se vada nimic in fata, si cu dantela la spate! Pe scurt, ceva care sa nu-l lase fara sa intoarca capul dupa tine! Funda? Multa bafta cu el, sper sa-mi urmezi sfatulkiss

10 răspunsuri:
| Picasso a răspuns:

Ophh vouaa va lipseste tupeul.ati putea sa va jukti cu noi daca ati avea un pic de tupeu! smug hmm poti sa incepi cu o provocare subtila, determinal sa te invite in oras, fal timid sau ceva sa il pui in dezavantaj sa se simta putin "ciudat"incat sa te invite in oras sau ce vrei tu! app de curiozitate poti sa o faci cu curiozitatea zi k vrei sa ii zc ceva frumos, si nu ii m zc zi k nu mai vrei sa ii zc, k te mai gandesti sau orice altceva! sa nu faci prostia sa ii zc ca il iubesti sau porcari d-astea! succes si nu fi naiva!

| Amaluna a răspuns (pentru Picasso):

Nu merge mereu sa ai tupeu, am incercat si tine minte ca baietii sunt diferiti.nu vor toti sa fie pusi in situatii naspa si jignitoare de catre o fata cu prea mult tupeu.fiecare cu preferintele lui.

| Picasso a răspuns (pentru Amaluna):

Asa e, aqma si noi alegem cum si voi ne alageti pe noi, preferam fetilii cu cul tate si etc, sti la ce ma refer, de obicei voi agatati cu trupul nu cred ca verbal rezolvati ceva, noi suntem mai tampiti si incercam cu verbul a vraji big grin, uneori reusim uneori nu, insa ideea e in felul urmator, parerea mea de nesimtzit blushing daca te oferi usor nu m rezolvi nk, daca esti genul de fata care ii zc ca il iubesti sau vrei sa fi prietenul meu sau etc, porcarii d-astea
ee nasol! Preferam fetele inabordabile ce se lasa greu si etc, si dupoa cum am zis m sus, cul tate si pasarica, ne rezumam la ea dupa introducerea cu vrajeala, punctul culminant e la atingere si apropierea reciproca, asta cautam noi! Daca sti asta inseamna ca sti cum sa lasi un baiat cu pipota umflata smug, poti sa fi mai smekera ca ei, inabordabila si sa nu te lasi usor vrajita si etc! Dar nici genul de fata care sa refuzi, etc! Aveti farmec, si stiu ca sti ca poti sa faci un baiat sa il atragi, insa oprestete cand trebuie si lasa-l pe el sa continue cum iti plc tie, tu trebuie sa fi cea care da verdictul la vrajeala de cacao de la un baiat! succes

| Picasso a răspuns (pentru Amaluna):

Scuza-mi gramatica de balta! te descurci tu sa descifrezi esti fata mare si isteata!

| Amaluna a răspuns (pentru Picasso):

Cu dulcegariile ai dreptate, sunt de cacao.dar multe fete nu prea vorsa fie tupeiste in sximb scriu biletele de dragoste.am avut o colega de banca printr-a sasea care pe la sfarsitul caietelor scria inimioara sergiu si isi facea tot felul de inimioare si tot felul de chestii.ei ii placeau trei baieri diferiti, pe unul l-am inventat eu, ce-i drept, dar cand o vedeam in ore imi venea o greata si sa vomit.dar era proasta rau si mai presus de toate o scarba iar ora am fotografiat-o in timp ce scria.si ca sa vezi prostia intruchipata, mergea cu caietele astea prin clasa si pe holuri, iar daca i le lua cineva, incepea sa planga.si pana la. sfarsitul clasei a invatat si ea niste cuvinte urate.crede-ma daca o vezi te sperii.si daca ar mai fi si tupeista s-ar duce naibii toata scoala.

| Picasso a răspuns (pentru Amaluna):

Hihihihii ....mai sunt si d-astea si d-astia si etc tongue

| onasis1961 a răspuns:

Păi,uită-te atent şi insistent în ochi lui! Când te uiţi zâmbeşte-i amoros, fă-i din când cu ochiul, ţuguieşte buzele la el! Treci pe lângă el şi dăi un fund uşor să se dezechilibreze puţin! Fă glume frumoase despre el şi râzi cu subânţeles! Dacă incepe să se dea la tine refuză-l pe moment cu blândele, asta îl face ambiţios! Baftă! Sa fii iubită maxim!

| UrsuletuChocolatiu a răspuns:

Pai razi tot timpul la glumele lui si atunci cand se uita la tine ofera-i un zambet cald. Nu ezita sa te bagi in seama cu el, dar pentru inceput ca prietena daca nu vrei sa-ti dai seama. El e baiatul :daca te place el trebuie sa ia initiativa, sa faca primul pas. Tu ramai la locul tau, sa nu pari disperata dupa el.

| UrsuletuChocolatiu a răspuns:

Trebuie sa faci cu caps, sa nu fi inteleasa gresit. Fiecare pas la timpul lui, nu te grabi. Nu trebuie sa-l faci tu sa faca cum vrei tu, ca poate il influentezi cu asta si sentimentele lui poate sunt altele. Mult noroc!

| aKylie a răspuns:

Daca se uita la tine insistent si asa gen flirteazalaughing, te place.

Daca vrei sa stie ca il placi, uita-te si tu la el, flirteaza si tu.

Cand zice ceva amuzant si rade clasa, te uiti si tu la el si zambesti dar nu foarte tarelaughing)

Mai pe scurt, flirtezirolling on the floor