| CosminaCosmm a întrebat:

Cum pot scapa de timiditate? Dau funda

11 răspunsuri:
| EdwLo a răspuns:

Nu te lua dupa hapericon, nu trebuie sa fi dura sau sa ai tupeu, de multe ori asta indeparteaza f. multi oameni seriosi de tine.

Cel mai simplu e sa fi foarte de treaba, si foarte sociabila, comunicand tot mai mult cu tot mai multa lume, vei scapa de timiditate big grin

| MaDeclarFan a răspuns:

Stai cu prieteni de ai tai care sunt mai dezghetati si o sa te prinda si pe tine.Acum 2 ani, si eu eram foarte timida, dar am stat cu o prietena care era foarte tupeista si dezghetata si am invatat ca nu ajung nicaieri daca continui sa fiu timida.Cu timiditatea mori in drum, crede-ma pe minewinking Nu stiu cat de mult te-am ajutat, dar sper sa te descurci! Mult noroc! thumbs up :*

| Iwan a răspuns:

Cum sa scapi? Arate'le cine esti tu, cu toti stim ca in fiecare dintre noi se ascunde o alta persona, dar pe care nu vrem o sa dezvaluim, nu cred ca poti scapa de timiditate, doar sa le arati toturor cine vrei tu sa fii, sa-ti sustii ideile, sa te faci auzita, sa fii tu.

| papusica987 a răspuns:

Buna love struck
Prin autosugestie si control...trebuie sa crezi in tine, sa ai incredere in propriile forte.
incearca si baga-te in seama cu lumea, fa`ti multi prieteni, nu mai sta singura!
Cauta-ti parteneri de discutie in jurul tau, de preferat mai intai in familie.
Spune-le celor din jur ca esti timida. Ca sa nu creada ca esti distanta si aroganta, cand tu doar vrei sa stai in coltul tau, pentru a nu iesi in evidenta.
CITESTE MULT ca sa-ti dezvolti vocabularul.
Incearca si vorbeste singura, stiu ca suna putin nebunesc DAR ajuta foarte mult, fa niste scenarii cum ca ai fi cu prietenii si vorbiti, facand asta mereu o sa te obisnuiesti sa fi comunicativa!

bafta!love struck

| Numero1 a răspuns:

Pai afla ca viata e numai una si decat sa ti-o traiesti in timiditate mai bine explorezi cat se poate de mult placerile vietii si faci tot ce iti place. Ca altfel te vei trezi la 70-80 de ani ca nu ai realizat nimic si viata a trecut pe langa tine iar tu nu ai reusit sa te bucuri de ea. Funda.

| IonutRonaldo7 a răspuns:

Cel mai usor cu ajutorul unui psiholog. Am facut in clasa a Xa psihologie si ne-a zis doamna de psihologie (si multi cred ca daca te duci la psiholog esti nebun / a. Dar nu stiu ce vorbesc...) Incearca asta si o sa scapi de timiditate

Fundatongue

| knoxfcsb a răspuns:

Lasa id si vorbim:*

| CosminaCosmm explică (pentru knoxfcsb):

LoooooL=]]Zi'mi aicismug>

| knoxfcsb a răspuns (pentru CosminaCosmm):

Pai nu se poate ca e logic ca daca vrei sa nu fii timida trebuie sa vb mai deschis cu el ma rog cum vrei u

| CosminaCosmm explică:

Eu vreau sa spun ca am probleme cu prietenul a zis ca sunt timida de asta cum pot sa scap?

| hapericon a răspuns:

Aplica putin curaj si putin mai mult tupeu si o sa mearga si eu am fost timid dar dupa ce am facut asa sunt mai dur dar nu prea mult tupeu
funda te rog