| GabrielaElena21 a întrebat:

Cum poti sa iti dai seama daca esti indragostit?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Ar fi greu sa NU iti dai sema,dragostea si tusea nu pot fi ascunse,sa stii.
Cand esti indragostit,lumea pare brusc mai frumoasa,gandul tau e stapanit doar de persoana draga si totul in jur, pare sa aiba legatura cu el/ea.
Simpla pomenire a numelui lui/ei te umple de fericire, o melodie care iti aminteste de el/ea te ridica cativa centimetri de la pamant, ai vrea sa stii ce face si ce gandeste in fiecare miime de secunda, timpul se scurge dureros de greu pana sa va vedeti din nou si zboara incredibil de repede alaturi de el/ea...intri intr-un soi de frenezie obsesiva a simturilor pe care e imposibil sa n-o observi pana si tu.
happy

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Te ia cu lesin cand vezi persoana iubita.

| xCrazyGirl a răspuns:

Cand te uiti in ochii lui ti se face pielea de gaina, cand esti aproape de el simti 1000000 de fluturi in stomac, cand il vei de departe iti vine sa mergi la el, te uiti la buzele lui cu insistenta, cand va uitati unul la altul nu mai exista nimeni pe lume

| Suleyman a răspuns:

Ai fluturi in stomac.

| Lailly a răspuns:

Simţi

| Ice15 a răspuns:

Cand te gandesti la acea persoana zi si noapte, sau cand treci pe langa el/ea ai fluturi in stomac day dreaming, te balbai cand vrei sa'i zici ceva sau cand te intreaba el/ea un lucru day dreaming, ori te inrosesti, depinde de persoane happy dar cam asta se intampla tongue de obicei...