| JustMe2099 a întrebat:

Cum să fiu prietenă cu fostul iubit? sad

11 răspunsuri:
| madyddd a răspuns:

Mmh da, stiu. Ciudat. Inainte de toate, trebuie sa cantaresti toate beneficiile pe care ti le-ar putea aduce aceasta prietenie el. Unde a fost foc ramane intotdeauna cenusa. Nostalgiile se vor naste, amintirile vor reveni, speranta va reinvia... de ce sa treci prin toate astea?

| neutrino a răspuns:

La fel cum ai fost si iubita. Doi oameni civilizati raman prieteni atunci cand relatia lor sentimentala inceteaza.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

La cum pui intrebarea, tu iti doresti mai mult de atat.
Mai bine o lasi moarta, relatiile nu se termina de mai multe ori. Prima data e frumos, dupa aia e telenovela inutila, certuri inevitabile si timp pierdut.
Daca era baiatul visurilor tale, erati impreuna si acum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E destul de dificil daca stii ca acesta nu vrea sa mai discute cu tine. Eu cred ca pur si simplu trebuie sa incerci sa vorbesti cu el deschis si sa ii spui ca daca nu se mai poate sa fiti impreuna, macar sa il stii alaturi ca prieten si ca sa mai poti conversa cu el. Si vezi ce are sa zica!sad bafta!:*

| Bøøgey a răspuns:

Nu fi.

| Morrígu a răspuns:

Cea mai mare prostie.
Nu poti, poate sa ramaneti in relatii bune dar in nici un caz prieteni.
Poate tu vrei asta pentru ca inca tii la el si-l vrei aproape. Te minti, n-o sa mearga.

| Cupcake a răspuns:

In primul rand, si el trebuie sa mai vrea sa fie prieten cu tine, ceea ce in rare cazuri de intampla. Asta incerc si eu sa fac acum si nu prea imi iese. Dar cu timpul, tot vorbind din cand in cand, poate va vedea ca te-ai schimbat si ca puteti reveni la stadiul de prieteni macar.

| AnotherOne02 a răspuns:

Cum esti prietena cu orice prieten, corect?

| sbego a răspuns:

Daca v-ati despartit din vina ta..nu prea ai sanse tongue daca e din cauza lui..doar vorbeste cu el tongue

| FlorryGeorgiana a răspuns:

Ai fost cu el, si inca mai ti la el? :/ stiu cum e, crede-ma, trec si eu prin acelasi lucru. straight face pai suna-l si tine-l de vorba. El are pe altcineva? Intreaba-l ce mai face respectiva, si chestii. Dar sti... de obicei intre doua suflete care se iubesc, nu poate exista prietenie, dar incearca. Daca nu are prietena, e si mai bine. kiss ai grija de tine si. Stay Strong.

| JustMe2099 explică (pentru FlorryGeorgiana):

Din păcate, are prietenă sad Dar mulțumesc. și tu să ai grijă de tine :*