| PufaChiups75 a întrebat:

Cum vine un copil pe lume?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Îţi explică cel mai bine aici,
http://www.mamicamea.ro/preconceptie/cum-se-fac-copii.html
Te pup!

21 răspunsuri:
| indragostituspun a răspuns:

Usor.contact sexual intre 2 oameni el spermeaza in ea ea ramane insarcinata dupa 9 luni iasa boraculaughing

| RAY a răspuns:

Barbatul are spermatoizi in testicule
femeia are ovule in ovar
lunar un ovul este eliberat
prin penetrarea vaginului organ sexual feminim se produce ejacularea
se elibereaza intre doua sute si trei sute de milioane de spermatozi
daca vreunul intarneste ovulul il fecundeaza celule se grubeaza 2, 4, 8, 16 ori 4 si tot asa
in 9 luni se naste copilu
sexul unui copil este dat de spermatoiz deci de barbat
un ovul o data la 28 de zile ciclu lunar perioada de viata a ovului 2, 3 zile perioada fertile
spermatoiz perioada de viata 3, 4 zile

| Fatamuntilor a răspuns:

Scumpa mea, greu de crezut ca la varsta ta nu stiii acest lucru.Mai ales ca viitoare mamica.Aceste informatii se predau copiilor inca de la gradinita.
Pe scurt barbatul,, planteaza'' o samanta'' in uterul femeii.Acolo creste si se dezvolta timp de 9 luni, cand printr-o,, operatie'' specila are loc nasterea.E una dintre cele mai mari mistere ale lumii.
Citeste si aici.
http://www.esanatos.com/......i92894.php

| Exilee a răspuns:

DIn fecundarea ovulului de catre spermatozoizi. Lamurita? raised eyebrows
Si mai multe n-am cum sa-ti spun. De ce? Afli singurawinking.

| Crucified a răspuns:

Tatal tau ii pune seminte in burtica mamei tale, si dupa 9 luni apare un bebe ca prin magie! puppy dog eyes

| xBlackDreamx a răspuns (pentru Crucified):

Ce dragut a fost comentariul asta puppy dog eyes

| Crucified a răspuns (pentru xBlackDreamx):

Mercii puppy dog eyes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draguta,esti mica, dar o sa-ti spun.Prin contact sexual.Cauta pe net sau intreaba-i pe ai tai.

| BlackSulphur a răspuns:

Deci, muratura intra-n borcan/trenul in tunel/creionul in ascutitoare s.a.m.d., se produce fenomenul de frecare accelerata, dupa care erupe vulcanuuul inauntru. Dupa 9 luni, din acelasi crater iese bombardamentul cu plozi atomici. Sper ca te-am ajutat :3

| SefaTa97 a răspuns:

Prin penetrarea vaginului cu ajutorul penisului si ejacularea in vagin.
Un spermatozoid fecundeaza ovulul femeii, si asa apare bebelusul!

| Nebunatyca69 a răspuns:

Faci misto draga?rolling on the floor

| Terentee22 a răspuns:

Dezbracat

| InTell a răspuns:

Buna!
Un copil vine pe lume cu dorinta de a fii iubit, ingrijit si invatat.
Te pup.

| BestStudio a răspuns:

E un procedeu complicat pe care il vei afla pe la 18 ani baieti la 12(logic).
Simplu:
Mama il iubeste pe tata
Tata ii da un cadou mamei
Mama il va Deschide peste 9 luni
Fata/Tatal/Rudele se vor bucara mereu de acest cadou
Mama va va pretui pe tine si pe cadou mereu.
Cadoul va fi/a fost un baiat/o fata.
Sper ca ti-am zis sa intelegi.

| nursa a răspuns:

Barza? Mai tine duma asta cu barza?

| cosmin_7842 a răspuns:

Mai cresti si iti spun dupa happy

| Alex8595 a răspuns:

Il cumperi de la magazin rolling on the floor))))))))))))))))))))))))))))))))))

| Alicia15 a răspuns:

Il aduce barza.Simplu!

| Kydutz a răspuns:

" 2 nebuni, 7 minute, 9 luni ". Se babardesc unii între ei laughing, băiatul ejaculează în vagaboanta cu care este împreună şi aşa se naşte altul.

| Amphetamina97 a răspuns:

(593) taticu` + mamica -> 9 luni = 3 persoane