| inimafranta a întrebat:

Cunosc un baiat de mai bine de un an si am fost de multe ori impreuna si in ultima saptaman am hotarat sa fim impreuna si to mai intamplat sa imi mai inchida la tel da avea treaba si aseara cand ne-am intalnit mi-a spus ca ma iubeste ma saruta cu foc si mie deodata imi vedea sa plang si el cand a vazut mi-a tras o palma dupa eu lui tot asa pana el mi-a dat 2 palme si eu lui 2 peste fatahee hee si apoi a inceput sa imi spuna ca nu ma comport bine intr-o relatie si sa indepartat de mine. da si eu am tipat la el crying.si acum nu vrea sa ne mai impacam sad. ce sa fac tin mult la el crying.si mai suntem in acelasi liceu si mi-e frica sa nu se intample ceva rau sad. si mi-a zis sa ii dau si ignore sad... ce sa fac sa ma impac cu el? ajutati-ma ((si nici o prietena nu vrea sa ma ajute sa imi asculte gandurile si sa ma ajute ce pot face crying.imi vine sa am omor crying(((

15 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, gandeste pozitiv, accepta realitatea, pentru ca o rel bazata pe iubire si pe respect nu se pare k a fost...bafta.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Lasa durerea, orienteaza-te spre alt gen de baiat si poarta-te frumoswinking

| Cryssy a răspuns:

In primul rand termina cu vorbele alea de la urma "imi vine sa ma omorcrying"
in al doilea rand...nu stiu. s-a purtat urat cu tine, nu inteleg de ce ti-a dat o palma pentru ca ai inceput sa plangi. e nebun baiatu...
in fine.lasa-l fata...sunt baieti mai buni, care sa stie sa se comporte si sa te iubeasca...stai linistitawinking

te-am pupat :*

| Andreea_7493 a răspuns:

Daca a facut asa, o sa o faca si a doua oara si asa mai departe si nu cred ca iti va face placere straight face In primul' rand nu se da intr-o fata ...eu zic sa-l lasi ...sa incerci sa treci peste si priveste in jur ...sunt atatia baieti pe lumea asta straight face DIn ce spui tu eu cred ca nu te merita! sad

| ellene a răspuns:

Cum adica ti-a tras o palma ca ai inceput sa plangi? Ce fel de baiat e ala? Meriti ceva mai bun... daca zici ca il cunosti de un an si in timpul asta ai fost cu el de mai multe ori (adica v-ati certat, v-ati impacat etc.) eu cred ca merita sa mai umbli dupa el...deci a dat in tine si tot tu il cauti? Gaseste unul care sa te merite, nu te mai chinui cu asta. Bafta

| ellene a răspuns:

Am vrut sa zic ca NU merita

| Guitarlove a răspuns:

Dar de ce zice el sa-i dai ignore? raised eyebrows El nu stie? Funny boy oh go on. Si daca nicio prietena nu vrea sa te asculte inseamna ca nu-ti sunt prietene adevarate oh go on. Iar el? Nici macar nu mai merita atentia ta! Pentru Dumnezeu, nu te milogii de el, pentru ca isi va da seama ca te are la degetul mic si poate face orice cu tine.Eu zic totusi sa nu-i dai ignore, dar sa-l tratezi cu indiferenta... si nu te mai arata atat de doritoare sa sari pe el. Poate puteti fi amici oh go on. Lasa-l sa-si mai revina.Nu-l lua asa dintr-o data.Si daca e in acelasi liceu cu tine, incearca sa-l recuceresti.Pe mess, pune-ti la status " catalin buzzzz " sau un nume pe care nu-l cunoaste oh go on si daca se intereseaza sau il preocupa cine este acel baiat de la statusul tau sigur mai simte ceva. Baietii sunt ciudati. BUN VENIT IN LUMEA LOR! oh go on Si nu suferi. N-ai de ce.

| d33a_9154 a răspuns:

Da'i papuci si gata fetitzo nu se meritawinking

| cristina_4037 a răspuns:

Bine...in primul rand, distanteaza-te de el pentru o vreme, cel mai bine, iti recomand o carte care o sa te tina cu inima la gura si nu o sa mai ai timp sa te gandesti la el, Mandrie si Prejudecata de Jane Austen. Si nu o sa te mai gandesti la el, te asigur este superba cartea.
In al doi-lea rand, nu ii mai trimite niciun mesaj, niciun beep, niciun mesaj pe mess, cu alte cuvinte niciun semn si daca o sa iti simta lispa sau o sa iti trimita vreun mesaj sau ceva, asta inseamna ca s-a gandit la tine si si-a dat seama ca ceva s-a schimbat. Asta ar fi un lucru bun daca s-ar intampla, si pentru ca asta sa se intample trebuie sa nu ii mai dai niciun semn!
La liceu/scoala, unde sunteti voi, nu il bagi in seama, il tratezi cu indiferenta( indiferenta doare), si incerci sa iti faci un prieten baiat in liceu cu care sa cobori in pauze sa faci glume cu el si tot asa sa vada ca ai pe altcineva si daca se intereseaza de voi doi sau incearca sa afle in legatura cu relatia voastra, inseamna ca il cam mananca ceva pe dinauntru si nu are liniste, asta inseamna ca tu contezi inca pentru el.
In legatura cu " prietenele " tale, daca nu vor sa te asculte si nu vor sa iti imparti gandurile cu ele, nu o face, nu sunt destul de apropiate de tine, nu iti sunt destul de bune prietene astfel incat sa te asculte, si sa iti impartaseasca tristetile si supararile. Ar trebui sa nu iti mai pui sufletul pe tava in fata lor, ca nu merita, nu iti sunt prietene adevarate. in viata trebuie singur sa iti dai seama de adevaratii prieteni si de cei pe care trebuie sa ii ti la distanta. Ori sunt si prieteni de distractie, adica va adunati doar cand e loc de distractie, nu si cand ai probleme. Adica doar la bine, la rau deloc. Reflecteaza asupra acestui aspect si gandeste-te inainte sa pui suflet intr-o relatie, fie ea de prietenie sau amicitie, sau una de dragoste. Incearca sa nu te mai atasezi de oricine, sa ai niste standarde bine stabilite dupa care sa te ghidezi in viata aceasta. Standardele trebuie sa fie inalte ca sa incerci totdeauna sa evoluezi, ca daca ai standarde joase nu vei evolua niciodata.
Si, de ultima propozitie, " vreau sa ma omor", nici nu te gandi, nu merita sa ai macar un asemenea gand in capsor din cauza unui baiat care s-a purtat asa cu tine, scoate-ti asta dintre ganduri, nu merita, acum incepe scoala, o sa iti faci cunostinte noi din clasele mai mici si o sa revii iar la obiceiurile pe care le aveai cu colegii, o sa incepi cu invatatul, testele, distractiile cu prietenii, nu merita sa iti strici o asemenea perioada frumoasa din viata cu ganduri precum ale tale, cu sinuciderea, chiar nu merita, traieste din plin orice clipa, pentru ca in momentul cand vei realiza ca viata e scurta pentru a avea regrete si ca e prea putin timp si viata trebuie traita intens, picatura cu picatura, poate va fi prea tarziu.
De chestia cu vorbele spuse in vant, precum cele pe care ti le-a insirat el ca te iubeste, apoi sarutul, poate ca vrea doar ceva de la tine, si nu se lasa pana nu reuseste si acum recurge la metoda indiferentei. Nu te mai baga in seama ca tu sa il tot cauti sa fii disperata dupa el si in momentru cand iti va adresa un cuvant sa fii atat de etuziasmata incat sa faca ce vrea din si cu tine. Ai grija, astfel de baiati sunt periculosi.
Dar tie de ce ti-au dat lacrimile in momentul in care te-a sarutat? De emotie?
Si lasa lucrurile sa curga, sa vina totul de la sine, nu forta nimic.
Te pup si sper sa iti rezolvi aceasta problema, m-am gandit la ceea ce ne-ai povestit tu aici si as avea mult mai multe de spus, dar nu le pot pune in ordine si nu as mai scrie fraze atat de coerente si gandite si bine exprimate happy. Nu m-as mai oprii din scris, cred ca vezi ca am scris un mini roman. big grin Daca imi mai vine o idee coerenta iti mai scriu. Bafta si TU, DOAR TU stii ce este cel mai bine, si ma bazez pe tine ca o sa gasesti solutia cea mai buna.

Răspuns utilizator avertizat
| bonny a răspuns:

O sa iti treaca.adica daca ti-a dat o palma iti dai seama unde se va ajunge? treci peste, consoleaza-te cu fetele de la scoala si vei fi mult mai binehappy

| Creatsaaaaaaa a răspuns:

Stii cum se spunebig grinupă bărbat şi autobuz să nu alergi niciodată. că după o jumatate de ora vine altuwinking...ar trebui sa mai vb si sa vezi de ce anume nu maivrea sa fie cu tine...nu stiu ce sa mai spunstraight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai @inimafranta, de ce te mai gandesti la el? Pai nu ti-ai dat seama deja ca nu e tocmai totul in regula cu el?
Oricat de mult ti se pare ca l-ai iubi, crede-ma ca e mai bine sa nu il mai bagi in seama. Ignora-l total.Cum sa iti dea palme? Nu poti accepta asa ceva. Gandeste la rece si pune-ti ordine in ganduri!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa lucrurile deocamdata asa sa se mai linisteasca si poate isi va da seama ca a gresit altceva n-am ce sati zic acum faci cum te indruma inima numai sa n-o dai in bara rau de tot

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca nu a facut bine ce a facut ca ti-a dat o palma numa t ca ai plans... nu merita ca sa te mai impaci ca el niciodat